ycipk-1qjbsr
ycipk-1qjbsr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Policja zatrzymała oszustów z aukcji internetowych

Co najmniej pięćdziesiąt osób zostało oszukanych przez oszustów, oferujących sprzedaż na aukcjach internetowych m.in. motocykli i telefonów komórkowych po atrakcyjnych cenach. Chodziło o przedmioty, które w rzeczywistości nie istniały. Policja zatrzymała dwie osoby zamieszane w ten proceder.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1qjbsr

Sprawę prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, której tzw. patrol internetowy wpadł na trop działalności oszustów. Pod szyldem firmy, która miała być częścią międzynarodowego holdingu, oferowano przedmioty rzekomo pochodzące z windykacji - poinformował rzecznik prasowy podlaskiej policji Jacek Dobrzyński.

Oferty były opatrzone zdjęciami i opisem. W taki sposób oferowano m.in. ciągniki, motocykle, quady, kserokopiarki i telefony komórkowe. Pomysłodawcą oszustwa był 35-letni mieszkaniec Białegostoku, ukrywający się pod nazwiskiem Polanovsky, który stworzył siatkę sprzedawców oferujących fikcyjny towar po okazyjnej cenie.

Po dokonaniu przelewu przez klienta gotówka trafiała do tzw. opiekuna grupy, a "sprzedawcy" dostawali po 10% tej kwoty. Policja poinformowała o kilku przykładowych transakcjach. Chodzi o telefon komórkowy za 800 zł, 18 tys. zł za motocykl czy 28 tys. zł za wózek widłowy. "Dr Polanowsky" zarobione pieniądze przeznaczał na konsumpcję. Kupił drogie auto, mieszkał w luksusowych apartamentach hotelu, bawił się w restauracjach i dyskotekach - dodał Dobrzyński.

ycipk-1qjbsr

Po zatrzymaniu okazało się, że ten mężczyzna jest poszukiwany listem gończym m.in. za oszustwa, podrabianie dokumentów i nielegalne posiadanie broni.

Zatrzymany został także jego pomocnik, tzw. opiekun grupy. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące.

Policja przypuszcza, że oszukanych osób może być znacznie więcej, niż wiadomo obecnie. Wszystkich, którzy mogą pomóc w śledztwie, prosi o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku - tel. (085) 677 31 10.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1qjbsr

ycipk-1qjbsr
ycipk-1qjbsr