Trwa ładowanie...
d3l5gft
d3l5gft

Policja zatrzymała 43-latka, który trzymał w domu arsenał z II wojny światowej

Kilkanaście karabinów i pistoletów oraz amunicję z czasu II wojny światowej znaleźli policjanci w domu 43-letniego mieszkańca jednej z podgdańskich miejscowości. Mężczyzna został zatrzymany. Prokuratura postawiła mu zarzut nielegalnego posiadania broni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3l5gft

Jak poinformował zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Kartuzach Remigiusz Signerski w trakcie przesłuchania, mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. - Wyjaśnił, że jest kolekcjonerem, a broń i amunicja pochodzą z pomorskich lasów, gdzie znajdował je przy pomocy wykrywacza metalu - powiedział Signerski.

Dodał, że mężczyznę zwolniono za poręczeniem majątkowym, a zarekwirowana broń i amunicja zostały przekazane do policyjnego laboratorium kryminalistycznego, które oceni stan i możliwe pochodzenie przedmiotów.

43-latka zatrzymali w czwartek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Na terenie jego posesji mieszczącej się w podgdańskim Baninie funkcjonariusze znaleźli m.in. 12 karabinów (typu mauser, pepesza, RKM, MG42 i MAS), 2 pistolety, rewolwer, amunicję przeciwpancerną zapalającą, pociski artyleryjskie i głowice pancerfaust.

Za nielegalne posiadanie broni grozi do ośmiu lat więzienia.

d3l5gft

Podziel się opinią

Share

d3l5gft

d3l5gft
Więcej tematów