Trwa ładowanie...

Policja przeszukuje pas nadmorski w Gdańsku. Szuka śladów mordercy 17-letniej Agaty

150 policjantów przeszukuje pas nadmorski od Brzeźna aż od Nowego Portu. Śledczy szukają śladów, które mogą wnieść coś nowego do sprawy zabójstwa 17-latki z Wejherowa.

Share
Policja przeszukuje pas nadmorski w Gdańsku. Szuka śladów mordercy 17-letniej Agaty
Źródło: Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski
d4fhjjw

17-letnia Agata zginęła w sobotę wieczorem od ciosu nożem. Jej zwłoki znaleziono 100 metrów od plaży w okolicach Wolnego Obszaru Celnego w Gdańsku- Brzeźnie.

d4fhjjw

Policja szuka przede wszystkim roweru, którym przed śmiercią jeździła Agata. Jest żółty i ma bardzo charakterystyczną męską ramę. Nie wiadomo do dziś co się z nim stało. Być może został dziewczynie skradziony i został gdzieś porzucony. Policja chce sprawdzić, czy być może nastolatka przypięła go do drzewa lub słupa i na przykład poszła na spacer.

Śledczy szukają także narzędzia zbrodni. Był nim prawdopodobnie nóż.

Policja zapewnia, że szczegółowo przeszuka plażę, pas nadmorski, każdy zakamarek od ulicy Jana Pawła II aż do Nowego Portu. Akcja potrwa zapewne kilka godzin.

17-latka była uczennicą jednego z gdyńskich liceów. Chodziła do klasy o profilu mundurowym. W czerwcu skończyłaby 18 lat. Dziewczyna z koleżanką przyjechały do Gdańska w sobotę. Brały udział w otwartych wykładach na jednej z uczelni.

Po wykładach z chemii na Uniwersytecie Gdańskim nastolatka postanowiła pojeździć rowerem po pasie nadmorskim w Brzeźnie. Napisała SMS-a do rodziców, że wróci do domu około godz. 20.00. Potem już się nie odezwała. Ciało Agaty odkryli w niedzielę rano spacerowicze.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4fhjjw

Podziel się opinią

Share
d4fhjjw
d4fhjjw
Więcej tematów