Trwa ładowanie...
d3l8d8s

Pogrzeb policjanta zastrzelonego w Wiszni Małej. "Poniesiona dramatyczna ofiara"

W Oleśnicy odbył się pogrzeb Mariusza Koziarskiego - policjanta, zastrzelonego podczas akcji antyterrorystów w Wiszni Małej. - Poniósł najwyższą ofiarę - mówił na uroczystościach szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak na uroczystościach pogrzebowych
Mariusz Błaszczak na uroczystościach pogrzebowych (Twitter)
d3l8d8s

Do strzelaniny doszło tydzień temu. Antyterroryści przygotowali zasadzkę na przestępców próbujących ukraść pieniądze z bankomatu w miejscowości Wisznia Mała pod Wrocławiem.

Doszło do wymiany ognia między przestępcami okradającymi bankomat, a antyterrorystami. W wyniku strzelaniny zginął policjant z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. 40-latek osierocił dwójkę dzieci w wieku 8 i 12 lat.

- Bezwzględny bandyta otworzył ogień z broni maszynowej. Policjanci w obronie własnego życia również odpowiedzieli ogniem - powiedział Wirtualnej Polsce asp. szt. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

d3l8d8s

Na miejscu był nasz reporter.

Dziś żegnano zmarłego policjanta. W uroczystościach pogrzebowych brało udział bardzo dużo ludzi. Prócz rodziny, przyjaciół i kolegów z pododdziału, był także przedstawiciel Prezydenta RP Andrzej Dera i szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Twitter

- Był wierny przysiędze, którą składał, kiedy przystępował do policji i poniósł najwyższą ofiarę - mówił na uroczystości pogrzebowej szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

- Mariusz Koziarski o służbie w policji marzył od najmłodszych lat. Miał także wspaniałą rodzinę, kochał swoich najbliższych. Tym bardziej ta ofiara poniesiona jest tak dramatyczna - mówił szef MSWiA.

d3l8d8s

"Żegnamy dzisiaj podkomisarza, Mariusza Koziarskiego. Czynimy to uroczyście z honorami państwowymi, ale przede wszystkim z ogromnym żalem. To ciężki cios i niewypowiedziana strata dla jego najbliższych, przyjaciół i kolegów. To również wielka strata dla Rzeczpospolitej, dla całej naszej wspólnoty obywatelskiej" - napisał Prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości pogrzebowej przez ministra Andrzeja Derę.

Funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, który zginął podczas akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców, został pośmiertnie uhonorowany - wyróżniony decyzją Prezydenta RP Krzyżem Zasługi za dzielność oraz decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji złotą odznaką Zasłużony Policjant. Mariusz Koziarski, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji został też pośmiertnie mianowany przez Prezydenta RP na pierwszy stopień oficerski podkomisarza.

Zobacz także: Jak działa paralizator?

Źródło: WP/Policja

d3l8d8s

Podziel się opinią

Share

d3l8d8s

d3l8d8s
Więcej tematów