Trwa ładowanie...
dw3rmyn

Pogoda. Wichury i ulewy na Pomorzu. Podtopienia i zarwane dachy

459 razy musieli interweniować strażacy z woj. pomorskiego. Wszystko przez silny wiatr i deszcz, który w ostatniej dobie nawiedził region. Momentami bez prądu było ok. 4,8 tys. odbiorców. We Władysławowie jedna osoba została poszkodowana po tym, jak konar drzewa spadł na auto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Wichury i ulewy na Pomorzu. Podtopienia i zarwane dachy
Pogoda. Wichury i ulewy na Pomorzu. Podtopienia i zarwane dachy (PAP, Fot: PAP/Adam Warżawa, Adam War¿awa)
dw3rmyn

Pomorscy strażacy zanotowali 459 interwencji w związku z silnym wiatrem i deszczem. 62 zdarzenia odnotowano w Gdańsku, 49 w powiecie wejherowskim, 47 w pow. kartuskim, 43 w pow. puckim, 41 w pow. słupskim, 40 w Gdyni, a 29 w pow. gdańskim. Większość interwencji dotyczyła usuwania wiatrołomów, które tarasowały drogi lub zalegały na dachach budynków.

Pogoda. Konar drzewa spadł na samochód we Władysławowie

Doszło również do niewielkich, lokalnych podtopień. Strażacy musieli wypompowywać wodę z piwnic. Służby musiały również zabezpieczać dachy, które zostały częściowo zarwane lub uszkodzone przez wiatr. Uszkodzenia nie były jednak poważne. We Władysławowie jedna osoba wymagała pomocy medycznej po tym, jak konar drzewa spadł na jej samochód.

dw3rmyn

Przeczytaj: Pogoda. Wichury przeszły przez Polskę. Wiatr zrywał dachy i linie energetyczne

Wichury wyrządziły również szkody w napowietrznych liniach energetycznych. Najczęściej były zrywane przez spadające na nie wiatrołomy. W środę wieczorem bez prądu było około 4,8 tys. odbiorców w województwie pomorskim. Nad usuwaniem awarii pracowali energetycy. Silne podmuchy wiatr na Pomorzu szalały od wtorku wieczorem i osłabły dopiero po ok. dobie.

Przeczytaj również: Pogoda. Lada dzień uderzy arktyczny chłód

Burza po słowach Jacka Sasina. Michał Dworczyk komentuje

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dw3rmyn

Podziel się opinią

Share
dw3rmyn
dw3rmyn
Więcej tematów