Trwa ładowanie...

Pogoda. Wichury i ulewy na Pomorzu. Podtopienia i zarwane dachy

459 razy musieli interweniować strażacy z woj. pomorskiego. Wszystko przez silny wiatr i deszcz, który w ostatniej dobie nawiedził region. Momentami bez prądu było ok. 4,8 tys. odbiorców. We Władysławowie jedna osoba została poszkodowana po tym, jak konar drzewa spadł na auto.

Share
Pogoda. Wichury i ulewy na Pomorzu. Podtopienia i zarwane dachy
Pogoda. Wichury i ulewy na Pomorzu. Podtopienia i zarwane dachyŹródło: PAP, Fot: PAP/Adam Warżawa, Adam War¿awa
d1dwplh

Pomorscy strażacy zanotowali 459 interwencji w związku z silnym wiatrem i deszczem. 62 zdarzenia odnotowano w Gdańsku, 49 w powiecie wejherowskim, 47 w pow. kartuskim, 43 w pow. puckim, 41 w pow. słupskim, 40 w Gdyni, a 29 w pow. gdańskim. Większość interwencji dotyczyła usuwania wiatrołomów, które tarasowały drogi lub zalegały na dachach budynków.

Pogoda. Konar drzewa spadł na samochód we Władysławowie

Doszło również do niewielkich, lokalnych podtopień. Strażacy musieli wypompowywać wodę z piwnic. Służby musiały również zabezpieczać dachy, które zostały częściowo zarwane lub uszkodzone przez wiatr. Uszkodzenia nie były jednak poważne. We Władysławowie jedna osoba wymagała pomocy medycznej po tym, jak konar drzewa spadł na jej samochód.

d1dwplh

Wichury wyrządziły również szkody w napowietrznych liniach energetycznych. Najczęściej były zrywane przez spadające na nie wiatrołomy. W środę wieczorem bez prądu było około 4,8 tys. odbiorców w województwie pomorskim. Nad usuwaniem awarii pracowali energetycy. Silne podmuchy wiatr na Pomorzu szalały od wtorku wieczorem i osłabły dopiero po ok. dobie.

Burza po słowach Jacka Sasina. Michał Dworczyk komentuje

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1dwplh

Podziel się opinią

Share
d1dwplh
d1dwplh
Więcej tematów