Trwa ładowanie...
d1dsrsd

Pogoda. Ulewny deszcz w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia

Pogoda da nam w środę w kość. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewami. Możliwe, że lokalnie zostaną nawet przekroczone stany ostrzegawcze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW wydał ostrzeżenia hydrologicznie
IMGW wydał ostrzeżenia hydrologicznie (ventusky)
d1dsrsd

Pogoda. Nad obszarem południowo-wschodniej Polski (na południu Śląska, w Małopolsce, na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie) zalega aktywny front atmosferyczny, który rozciąga się od niżu znad zachodniej Rosji po niż znad Włoch. Na południowym wschodzie zalega jeszcze ciepła polarnomorska masa powietrza. Z północnego zachodu jednak napływa już chłodne powietrze.

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, do godzin południowych możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed bardzo silnym deszczem dla województw podkarpackiego i małopolskiego. Wydano również w województwach podkarpackim i zachodniopomorskim ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia. Tam lokalnie spodziewane są przekroczenia stanów ostrzegawczych. Na Zalewie Szczecińskim możliwe jest nawet osiągnięcie stanu alarmowego.

d1dsrsd

Prognozuje się, że w sumie po nocnych i porannych opadach deszczu na obszarze południowo-wschodniej Polski spadnie od 15 do 25 l/m2, a na południu Małopolski, na Podkarpaciu i na południowym–wschodzie Lubelszczyzny nawet do 30-33 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni.

Tak intensywne opady (głównie w górach i na przedgórzu w pasie od Beskidów przez Tatry po Bieszczady) przyczynią się do wezbrania wody w potokach i rzekach górskich, a nawet nie wyklucza się lokalnych zalań i podtopień. Po upływie doby i po zejściu wysokiej wody z gór i przedgórza odnotujemy podwyższony stan wody w korytach głównych rzek południowo-wschodniej Polski.

imgw
Podziel się

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

d1dsrsd

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1dsrsd

d1dsrsd
d1dsrsd
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów