Trwa ładowanie...
d32v9k9

Pogoda. Huragan Lorenzo dociera do Europy. Jego skutki odczujemy w Polsce

Pogoda. Huragan Lorenzo w najbliższych godzinach uderzy w Irlandię i Wielką Brytanię. Jest najpotężniejszy w historii pomiarów na wodach wschodniego Atlantyku. Na swojej drodze sieje spustoszenie. W weekend jego skutki odczujemy w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Huragan Lorenzo zebrał niszczycielskie żniwo
Pogoda. Huragan Lorenzo zebrał niszczycielskie żniwo (ventusky)
d32v9k9

Pogoda. Huragan Lorenzo, najsilniejszy w historii pomiarów na wschodnim Atlantyku, spustoszył już Azory. Wiatr sięgał 170 km/h. Najbardziej ucierpiały wyspy Flores, Sao Jorge i Faial.

Huragan zniszczył na Azorach kilkadziesiąt budynków. Połamane drzewa zatarasowały 61 dróg. Z powodu silnego wiatru konieczna była ewakuacja blisko 200 osób, m.in. na wyspach Flores, Sao Jorge i Faial. Jak poinformował Philip Klotzbach z Uniwersytetu Kolorado, ekspert ds. huraganów, nigdy wcześniej tak silny huragan nie szalał aż tak daleko na wschód od Karaibów. Jak czytamy na stronie fanipogody.pl, w niedzielę Lorenzo charakteryzował się najwyższą kategorią w skali Saffira-Simpsona. Wiatr, który towarzyszył w tym czasie Lorenzo przekraczał w porywach 250 km/h.

W czwartek wieczorem Lorenzo ma dotrzeć do wybrzeży Irlandii i Wielkiej Brytanii. Na lądzie nie będzie już tak niszczycielski. Jego moc na szczęście nieco osłabnie.

Jak prognozuje portal twojapogoda.pl, w weekend pozostałości po huraganie popsują znacznie pogodę także w Polsce. Ex-Lorenzo po tym, jak przewędruje przez Anglię i kraje Beneluksu nad środkowe Niemcy, w nocy z piątku na sobotę dotrze nad Dolny Śląsk, gdzie ostatecznie zaniknie. Spowoduje to jednak silne opady deszczu na południu i południowym zachodzie naszego kraju. Spadnie od 10 do 25 mm.

d32v9k9

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Źródło: East News

Pogoda na weekend. Pierwsze silniejsze mrozy

Pierwszy weekend października upłynie nam także pod znakiem pierwszego stałego mrozu. W nocy z soboty na niedzielę ujemne temperatury zapanują w północno-wschodniej Polsce (Mazury i Suwalszczyzna), a także na południu woj. dolnośląskiego. W centralnej Polsce temperatury wyniosą zaledwie od 1 do 3 stopni C. Trochę cieplej, bo 5-7 stopni będzie w woj. lubelskim i podkarpackim.

d32v9k9

W nocy z niedzieli na poniedziałek mróz obejmie południowe krańce województw dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

pogoda.wp.pl
Podziel się

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32v9k9

Podziel się opinią

Share

d32v9k9

d32v9k9
Więcej tematów