Trwa ładowanie...
ycipk-3ndq0k

Pogoda. Ciepły poniedziałek. Potem zjazd temperatury. Zaczną się mrozy

Pogoda. Przez cały tydzień będzie pogodnie i słonecznie. Sytuacja zmieni się w piątek. Do Polski wkroczy zdecydowane ochłodzenie. Zobaczymy już temperatury na minusie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda mocno się zmieni. Temperatury na minusie
Pogoda mocno się zmieni. Temperatury na minusie (WXCharts)
ycipk-3ndq0k

Pogoda. Przez cały tydzień dominującym układem barycznym nad Polską będzie pogodny układ wysokiego ciśnienia znad Rosji o nazwie Paloma. Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, w poniedziałek jedynie na zachodzie Polski oddziaływał będzie jeszcze front atmosferyczny związany z ośrodkiem niżowym nad Niemcami o nazwie Gunther. Przyniesie w tej części kraju chmury oraz towarzyszące im słabe opady deszczu. Jednak już w nocy z poniedziałku na wtorek Gunther znad Niemiec, przez Danię przemieści się nad Morze Północne zabierając ze sobą również deszczowe chmury frontu atmosferycznego.

We wtorek i w środę w całym kraju będziemy mogli liczyć na pogodną i dość słoneczną aurę. W czwartek słaby symboliczny deszcz możliwy jest tylko lokalnie na zachodzie Polski oraz w górach, a w piątek słabych, przelotnych opadów deszczu możemy się spodziewać już prawie w całym kraju (za wyjątkiem południowo-wschodniej Polski, gdzie będzie pogodnie i dość słonecznie).

W weekend na przeważającym obszarze Polski będzie już pogodnie i dość słonecznie. W sobotę wyjątkiem będzie tylko obszar Sudetów i wybrzeża, natomiast w niedzielę po południu zachodnia i południowo zachodnia Polska, gdzie od czasu do czasu nieco mocnej zachmurzy się i popada słaby, przelotny deszcz.

ycipk-3ndq0k

Przez cały tydzień powieje z południowego wschodu. Do środy wiatr będzie słaby i umiarkowany. Natomiast od czwartku do niedzieli w całym kraju okresami wiatr będzie porywisty do 50 km/h.

Pogoda. Temperatura spadnie

Początek tygodnia przywita nas całkiem wysoką temperaturą. W poniedziałek będzie od 10 stopni na północnym wschodzie do 14-16 na południu i zachodzie. We wtorek i środę czeka nas ochłodzenie na północy i zachodzie. Temperatury w ciągu dnia osiągną w tych częściach kraju 7-10 stopni. Cieplej, bo do 11-13 stopni będzie w tych dniach w centrum, na południu i wschodzie. W czwartek na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od 10 do 13 stopni. Chłodnej zrobi się na wschodzie Polski - tutaj tylko od 6 do 9 stopni.

Jednak już od piątku, zwłaszcza na wschodzie, czeka nas zdecydowane ochłodzenie. Termometry w ciągu dnia wskażą zaledwie od 1 do 4 stopni. Zdecydowanie cieplej będzie na południu i zachodzie, gdzie zobaczymy nawet 10-12 stopni.

Od soboty na wschodzie i północnym wschodzie czekają nas też mroźne noce ze spadkami temperatury nawet do -3 stopni. W pozostałych regionach Polski ciągle jeszcze temperatury na plusie.

ycipk-3ndq0k

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda na kolejny tydzień

Początek kolejnego tygodnia przywita nas przelotnymi opadami deszczu tylko na wschodzie i północnym zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie i dość słonecznie.

Jednak już od czwartku w całym kraju dominować będą chmury i opady deszczu, a w północno-wschodniej i wschodniej Polsce oraz w górach spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura w kraju wahać się będzie pomiędzy 5. a 10. kreską. Dopiero w sobotę i niedzielę na wschodzie ochłodzi się do 1-4 stopni.

ycipk-3ndq0k

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

ycipk-3ndq0k
pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

ycipk-3ndq0k
pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

pogoda.wp.pl
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ndq0k

ycipk-3ndq0k
ycipk-3ndq0k