Trwa ładowanie...
dlulcx1

Pogoda. Atak zimy na Pomorzu

Z powodu warunków atmosferycznych w powiecie gdańskim odnotowano w ostatnich dniach liczne interwencje strażaków. Kierowcy narzekają na utrudnienia na drogach. W czwartek sytuacja się poprawiła.
Share
Pogoda. Zima na Pomorzu
Pogoda. Zima na Pomorzu Źródło: Marcin Szkodzinski / Forum, Fot: RM, Marcin Szkodzinski / Forum
dlulcx1

Strażacy z OSP Mierzeszyn i OSP Jodłowno w święto Trzech Króli zostali wysłani do usunięcia drzew powalonych na jezdnię.

- Dnia 6 stycznia o godzinie 9:40 nasza jednostka została zadysponowana do usunięcia przewróconego drzewa na odcinku drogi wojewódzkiej nr 221 pomiędzy Jodłownem a Czapielskiem - poinformowali strażacy z OSP Jodłowno w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". Akcja strażaków z OSP Jodłowno zakończyła się tuż po godz. 10.

"Dziennik Bałtycki" informował, że także strażacy z OSP Mierzeszyn 6 stycznia 2021 w godzinach popołudniowych zostali wezwani do usunięcia drzewa, które niebezpiecznie przechyliło się pod ciężarem śniegu w miejscowości Czerniewo.

dlulcx1

Pogoda. Pomorze bez prądu

Do awarii w dostawie prądu doszło m.in. w Kartuzach, Gniewie i Pelplinie - poinformowało w środę rano Radio Zet. Przerwy w dostawie energii na Pomorzu to efekt silnego wiatru i intensywnych opadów śniegu w godzinach nocnych.

Spółka Energa Operator podała, ze do awaryjnych wyłączeń prądu doszło także w gminach Przodkowo, Osiek, Przywidz, Skarszewy, Skórcz, Smętowo Graniczne oraz w okolicach Starogardu Gdańskiego.

W czwartek sytuacja się ustabilizowała. - Na chwilę obecną mamy tylko 4 zdarzenia, więc można powiedzieć, że sytuacja się poprawiła - mówi młodszy brygadier Jakub Korzeniowski, oficer operacyjny miasta Gdańska.

dlulcx1

- W czwartek nie odnotowaliśmy żadnych kolizji ani wypadków. Nic poważnego się nie wydarzyło - podsumował pracownik straży pożarnej.

Zobacz także: Prof. Balcerowicz: Jest cała historia demagogów, którzy doprowadzali do rozruchów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlulcx1

Podziel się opinią

Share
dlulcx1
dlulcx1
Więcej tematów