Trwa ładowanie...
IAR

PO zapowiada podwyżki dla nauczycieli

Podwyżki dla nauczycieli i obniżenie deficytu budżetu państwa zapowiada na przyszły rok Platforma Obywatelska - pisze "Gazeta Wyborcza".
Share
PO zapowiada podwyżki dla nauczycieli
Źródło: PAP
d3i5dyp

Parta Donalda Tuska nie przewiduje natomiast obniżenia składki rentowej dla wszystkich pracujących. Zdaniem zajmującego się w PO sprawami gospodarczymi Zbigniewa Chlebowskiego obniżka w tej formie jest zbyt kosztowna.

Plany polityków PO przewidują, że składki rentowe zostaną obniżone o 4% jedynie w przypadku ludzi wchodzących dopiero na rynek pracy oraz osób z najniższymi zarobkami - czytamy w "Gazecie". Zmniejszenie składek tylko tym dwóm grupom, a nie wszystkim pracującym to według wyliczeń PO dodatkowe 9-11 miliardów złotych w budżecie państwa.

Pieniądze zaoszczędzone w ten sposób partia Donalda Tuska chce przeznaczyć na podniesienie płac w sferze budżetowej, w tym podniesienie tak zwanej kwoty bazowej dla nauczycieli oraz na wzrost rent i emerytur - pisze "Gazeta".

Politycy Platformy nie byli w stanie jeszcze odpowiedzieć, o ile w konkretnie wzrosną pensje nauczycieli. Wciąż to liczymy - powiedział "Gazecie Wyborczej" Zbigniew Chlebowski. (IAR)

d3i5dyp

Podziel się opinią

Share
d3i5dyp
d3i5dyp
Więcej tematów