Trwa ładowanie...

Po zamachach we Francji więcej policjantów na polskich ulicach

W związku z wydarzeniami we Francji, więcej policjantów jest m.in. na polskich dworcach i lotniskach. Taką decyzję podjął komendant główny policji gen. insp. Marek Działoszyński, mimo że w tej chwili nie ma informacji o większym zagrożeniu terrorystycznym w Polsce.
Share
Po zamachach we Francji więcej policjantów na polskich ulicach
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d406x6g

- Świat po zamachach terrorystycznych w Nowym Yorku, w Madrycie, w Londynie nie jest taki sam i taka czujność pod względem antyterrorystycznym jest ważna na każdym kroku - powiedział w środę rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Jak dodał, szef policji podjął decyzję o zwiększeniu liczby policjantów w całej Polsce, w newralgicznych miejscach - czyli tam gdzie gromadzi się dużo osób. Przyznał, że chodzi m.in. o dworce, ale nie chciał ujawniać szczegółów.

- W samej Warszawie takie miejsca patroluje codziennie o ponad 200 policjantów więcej. Można ich zauważyć, bo są to policjanci pełniący służbę z długą bronią - dodał Sokołowski. Zaznaczył równocześnie, że nie ma w tej chwili informacji, które mogłyby świadczyć o wzroście zagrożenia atakami terrorystycznymi w Polsce.

d406x6g

Sokołowski podkreślił, że ważna jest też świadomość społeczna.

- Jeśli widzimy coś co nas niepokoi, podejrzewamy, że ktoś lub coś może stanowić zagrożenia dla innych osób, poinformujmy o tym policję. Informacje o pozostawionych paczkach, torbach, bagażach interesowały nas i nadal interesują - powiedział rzecznik.

W ubiegłym tygodniu w atakach terrorystycznych w Paryżu zginęło 17 osób. W środę w zamachu na redakcję "Charlie Hebdo" bracia Said i Cherif Kouachi zastrzelili 12 osób, w tym głównych rysowników pisma. Dzień później powiązany z napastnikami Amedy Coulibaly zabił policjantkę, a w piątek wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną, zabijając cztery osoby. Terroryści zginęli w piątek podczas operacji sił specjalnych francuskiej policji; deklarowali przynależność do organizacji dżihadystycznych.

Minister sraw wewnętrznych Teresa Piotrowska zapewniała w sobotę, że w Polsce "nie ma powodu do niepokoju, poziom zagrożenia terrorystycznego jest podstawowy, a służby działają".

d406x6g

Podziel się opinią

Share
d406x6g
d406x6g
Więcej tematów