Trwa ładowanie...
d2kg7ba

PO wyklucza z partii Witolda Latuska. Tworzył konkurencyjne listy wyborcze

Wniosek do rzecznika dyscyplinarnego przyjął małopolski zarząd PO. Witold Latusek to szeregowy członek PO, który założył Komitet Wyborczy "Wspólna Małopolska". W wyborach zdobył 4,48 proc. poparcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W małopolskiej PO za porażkę mają winić Witolda Latuska
W małopolskiej PO za porażkę mają winić Witolda Latuska (WP.PL)
d2kg7ba

Działacze PO mieli kilka razy namawiać Witolda Latuska, żeby zrezygnował z pomysłu. Jednak ich nie posłuchał.

W ramach powyborczych rozliczeń w małopolskiej PO powołano zespół audytowy. Ma on przeanalizować przyczyny porażki w wyborach do sejmiku oraz stan partyjnych struktur. Stworzono też zespół mający zająć się przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

W małopolskiej PO za porażkę wyborczą mają winić właśnie inicjatywę Witolda Latuska. Jak podaje krakow.wyborcza.pl, jednak plan zakładał zupełnie coś odwrotnego. Według serwisu, za inicjatywą "Wspólna Małopolska" stał obecny marszałek województwa Jacek Krupa PO. Miał on wzmocnić swoją pozycję i jednocześnie odebrać głosy PiS. Plan zakładał wprowadzenie do sejmiku kilku niezależnych samorządowców, ale plan nie wypalił. W partii szacują, że "Wspólnota Małopolska" zamiast odebrać wyborów PiS zrobiła to PO.

d2kg7ba

Witold Latusek powiedział "Wyborczej", że nie jest zaskoczony wnioskiem o jego wykluczenie. Według niego, na porażkę w Małopolskiej zanosiło się od kilku lat, a ich przyczyn należy szukać w kierownictwie małopolskiej PO.

Zobacz także: Jarosław Gowin wskazuje, co zaszkodziło Zjednoczonej Prawicy

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2kg7ba

Podziel się opinią

Share
d2kg7ba
d2kg7ba
Więcej tematów