PO pyta o flagę UE przed gabinetem marszałka Senatu

• PO niepokoi brak flagi UE przed gabinetem marszałka Senatu
• Bogdan Klich wysłał list do Stanisława Karczewskiego
• Polityk PO: czy to oznacza, że Polska nie jest już członkiem wspólnoty?
• Karczewski: flaga UE będzie podczas przyjmowania zagranicznych delegacji
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO pyta o flagę UE przed gabinetem marszałka Senatu
(AFP, Fot: John Thys)

Jak powiedział szef senackiego klubu PO Bogdan Klich, problem polega na tym, że obecne władze mają sceptyczny stosunek do Unii Europejskiej i dają temu wyraz poprzez takie właśnie symboliczne zachowania. Dodał, że Polska jest krajem, który sam nie poradzi sobie z zagrożeniami płynącymi ze Wschodu. - Dlatego też obecność flag Unii Europejskiej jest potwierdzeniem bezpieczeństwa narodowego Polski i tego potwierdzenia od pana marszałka Karczewskiego się domagamy - wyjaśnił Bogdan Klich.

Marszałek zaprzeczył w rozmowie z dziennikarzami, jakoby powodem braku unijnej flagi przed jego gabinetem był sceptyczny stosunek PiS-u do Unii Europejskiej. Dodał, że pokazało to "świetne" wystąpienie w Sejmie ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

- Jesteśmy w Unii Europejskiej, chcemy być tam dobrze traktowani, chcemy być silnym partnerem, silnym państwem w Unii Europejskiej - powiedział Stanisław Karczewski.

Marszałek wyjaśnił, że flaga UE będzie obecna podczas przyjmowania zagranicznych delegacji i zagranicznych dziennikarzy. - Na spotkaniach z polskimi dziennikarzami będziemy mieli flagi biało-czerwone - podkreślił.

Marszałek powiedział dziennikarzom, że w chwili, gdy odpowiadał na ich pytania w sprawie flagi, list senatorów PO jeszcze do niego nie dotarł.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.