Trwa ładowanie...
d3swabc

Plaga pijanych kierowców na gdańskich drogach

Plaga nietrzeźwych kierowców w Gdańsku. Trójmiejska drogówka miała w ostatni weekend bardzo dużo pracy z kierowcami jadącymi na "podwójnym gazie". Kontrole ujawniły 27 osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały pojazdem. 11 z nich to rowerzyści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plaga pijanych kierowców na gdańskich drogach
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d3swabc

Gdańscy policjanci przez cały weekend zatrzymali 16 osób, kierujących samochodem pod wpływem alkoholu. Badania alkomatem wykazywały od 0,2 do ponad dwóch promili. Rekordzistą okazał się jednak 32-latek, który jechał "tropem węża" jedną z głównych arterii miasta - ul. Armii Krajowej. Mężczyzna mimo sygnałów emitowanych przez patrol, nie zatrzymał się do kontroli. Zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów na ul. 3 Maja. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że gdańszczanin wsiadł za kółko auta będąc pod wpływem 1,14 promila alkoholu. Możliwe, że przyczyną ucieczki była zawartość samochodowego schowka. Funkcjonariusze odnaleźli w nim woreczek z suszem roślinnym - najprawdopodobniej marihuaną. Kierowca został zatrzymany.

Kontrola ujawniła również 11 nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą okazał się 59-letni rowerzysta z Gdańska, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy w niedzielę. Mężczyzna dosłownie wpadł w ręce policjantów. Badanie wykazało w wydychanym powietrzu 1,6 promila.

- Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za niestosowanie się do sygnałów i poleceń dawanych przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego grozi mandat w wysokości do 500 zł. Kara aresztu lub grzywny a także utrata uprawnień do kierowania grozi za jadę samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Podobną karą zagrożone jest kierowanie rowerem w stanie po spożyciu alkoholu czy też nietrzeźwości - mówi Wirtualnej Polsce podkom. Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.

d3swabc

W 2014 r. na drogach doszło do prawie 35 tys. wypadków, w których zginęły 3 202 osoby, a ponad 42 tys. zostało rannych. Policji zgłoszono ponad 348 tys. kolizji. Główne przyczyny wypadków to nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3swabc

Podziel się opinią

Share

d3swabc

d3swabc
Więcej tematów