Trwa ładowanie...
d26jgie

PiS szykuje się do Brukseli. Ma im pomóc nowa ordynacja

Beata Szydło, Beata Kempa, Marek Kuchciński, Witold Waszczykowski - to tylko kilka nazwisk polityków PiS, którzy wiążą swoje plany z wyborami do europarlamentu. Partia chce im to jeszcze ułatwić, zmieniając ordynację wyborczą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło wybiera się do Brukseli
Beata Szydło wybiera się do Brukseli (East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)
d26jgie

O planach Marka Kuchcińskiego pisaliśmy już wcześniej. Marek Kuchciński przestanie być marszałkiem Sejmu i wystartuje do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. – Opowiadał, że dostał zielone światło od prezesa – mówi nam jeden z polityków PiS ze ścisłego kierownictwa partii.

- Start Marka Kuchcińskiego byłby premią, za to co robił jako marszałek Sejmu. Z punktu widzenia partii rządzącej, sprawdził się i był skuteczny. Jeśli mierzyć skuteczność ilością ataków opozycji oraz ilością wniosków o odwołanie Kuchcińskiego, to jako marszałek wypełniał swoje zadanie doskonale. I niewątpliwie zasłużył na start do Parlamentu Europejskiego – ocenia w rozmowie z Wirtualną Polską politolog prof. Kazimierz Kik.

Ale polityków PiS, którzy szykują się do Brukseli jest dużo więcej. - Wielu jest skończonych jak Szydło, a wielu się już nie chce - mówi "Faktowi" informator z PiS. Dziennik wskazuje jeszcze na inny powód takiego exsodusu. Ma to być niepewność co do wyniku wyborów parlamentarnych.

d26jgie

PiS zamierza też zmienić ordynację wyborczą w wyborach do europarlamentu. Ma być tak jak w wyborach do Sejmu, co ma promować największych.

Zobacz także: Tadeusz Cymański: obcemu brudnemu paluchowi wara od Polski

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26jgie

Podziel się opinią

Share

d26jgie

d26jgie
Więcej tematów