ycipk-m95nzu
IAR

PiS stosuje polityczną korupcję i szantaż - uważa PO

Platforma Obywatelska zarzuca PiS-owi polityczną korupcję i polityczny szantaż. Liderzy PO odnieśli się do wydarzeń minionej nocy. "Czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości pokazali, czym dla nich jest polityka i demokracja - handlem stanowiskami i układami" - napisali w specjalnym oświadczeniu posłowie Platformy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS stosuje polityczną korupcję i szantaż - uważa PO
(PAP)
ycipk-m95nzu

Podczas konferencji prasowej, wiceszef partii Jan Rokita powiedział, że Prawo i Sprawieliwość próbowało sprzedać Platformie miejsce w Krajowej Radzie w zamian za poparcie innych ustaw. Dodał, że jego partia takiej propozycji nie przyjęła, w przeciwieństwie do innych ugrupowań. Nie było naszą intencją handlowanie stanowiskami - powiedział Rokita.

Bronisław Komorowski ma wrażenie, że uczestniczył w teatralnej grze pozorów, reżyserowanej przez Jarosława Kaczyńskiego. Widać, że mieliśmy odegrać rolę straszaka wobec niesfornych koalicjantów PiS - powiedział Komorowski.

Sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna jest przekonany, że PiS prowadzi kampanię wyborczą. Nie jest to nowa kampania, ale kontynuacja poprzedniej - uważa polityk. Schetyna podkreślił, że Platforma jest przygotowana na każdy scenariusz - nawet taki, który przewiduje wcześniejsze wybory. Polityk jest przekonany, że data wcześniejszych wyborów jest już wyznaczona.

ycipk-m95nzu

Grzegorz Schetyna nie chciał zdradzić szczegółów rozmów, jakie w ostatnich dniach prowadził z wiceprezesem PiS-u Adamem Jasińskim.

*Wydarzenia TV POLSAT*

Więcej na ten temat w serwisie Wydarzenia.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-m95nzu
ycipk-m95nzu