Trwa ładowanie...

PiS przegra? Rafał Ziemkiewicz ostro ocenia

- Z przykrością muszę zakomunikować, że mamy wojnę. Wojnę na górze - powiedział publicysta Rafał Ziemkiewicz. Według niego przegrana PiS "nabiera pełnego wydźwięku".

Share
PiS przegra? Rafał Ziemkiewicz ostro ocenia
Źródło: PAP
d2h49hg

- Prezes Kaczyński ma dwie oferty, bo dla zmian reforma sądownictwa jest kluczowa – pytanie, jak ją zrobić – albo robimy ją siekierą, tak jak Ziobro, albo szukamy porozumienia z prawnikami w sposób proceduralny - powiedział w TV Republika publicysta Rafał Ziemkiewicz.

- Wydawało się, że gdy w czwartek Jarosław Kaczyński wystąpił w TV Trwam i wygłosił komunikat, że spór o reformę sądownictwa musi zostać rozstrzygnięty w ramach PiS, nastąpi koniec - ciągnął Ziemkiewicz.

W jego ocenie to się jednak nie udało.

d2h49hg

- Po wecie prezydenta to wszystko się rozsypało - mówi.

- Mając tak nieudolną opozycję, to PiS może tylko sam ze sobą przegrać - dodaje Ziemkiewicz. Jego zdaniem po ostanich wydarzeniach jest to możliwe.

Ziemkiewicz stwierdzi, że dla zmian reforma sądownictwa jest kluczowa. - Kaczyński ma dwie oferty, albo robimy ją siekierą, tak jak Ziobro, albo szukamy porozumienia z prawnikami w sposób proceduralny - dodał.

- Prezydent wyraźnie wyciągnął lekcję z tego, co działo się w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Wtedy został zaszantażowany przez swój obóz i dał się oszukać. Teraz zrobił zupełnie odwrotnie - komentował tuż po decyzji prezydenta Andrzeja Dudy Rafał Ziemkiewicz. Publicysta wskazywał też na "odcięcie tlenu" politykom opozycji.

Weta prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw o SN i KRS

d2h49hg

Podziel się opinią

Share
d2h49hg
d2h49hg
Więcej tematów