Trwa ładowanie...
ycipk-oelu2l
ycipk-oelu2l
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

PiS przed PO i koalicją SLD-SdPl

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie
czerwca, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z
najnowszego sondażu Polskiej Grupy Badawczej (PGB). Na PiS chce
głosować 30% ankietowanych - o 2 pkt. procentowe mniej niż w
sondażu z maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-oelu2l

Drugie miejsce w sejmowym rankingu, z poparciem 28% (+1), zajmuje Platforma Obywatelska, trzecia jest koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Socjaldemokracji Polskiej - 14% (-4).

Według sondażu PGB, do Sejmu weszłyby jeszcze Samoobrona - 12% (+1) i Liga Polskich Rodzin - 6% (+2).

Poniżej 5-procentowego progu w czerwcu znalazły się: Polskie Stronnictwo Ludowe - 3% (-1), Partia Demokratyczna - demokraci.pl - 2% (bez zmian), Platforma Janusza Korwina-Mikke - Unia Polityki Realnej - 2% (+1) i Krajowa Partia Emerytów i Rencistów - 2% (+2). 1% ankietowanych wybrało opcję "inni".

ycipk-oelu2l

Prognozowany przez PGB podział mandatów wygląda następująco: PiS - 167 mandatów, PO - 156 mandatów, koalicja SLD-SdPl - 68 mandatów, Samoobrona - 56 mandatów, LPR - 11 mandatów, Mniejszość Niemiecka - 2 mandaty.

Sondaż przeprowadzono w dniach 9-12 czerwca na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie 1015 osób powyżej 18 roku życia. PGB jest wspólnym przedsięwzięciem Ośrodka Badań Wyborczych i Biura Badania Opinii i Rynku Estymator.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-oelu2l

ycipk-oelu2l
ycipk-oelu2l
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów