ycipk-vexzya
ycipk-vexzya
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

PiS chce Święto Pracy zastąpić dniem pracy

Posłowie PiS nie chcą, by 1 Maja był
obchodzony jako święto państwowe. Choć Polacy generalnie są bardzo
niechętni likwidacji jakichkolwiek świąt będących dniami wolnymi
od pracy, okazuje się, że do 1 Maja są najmniej przywiązani, pisze
"Życie Warszawy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-vexzya

Jestem przeciwna obchodzeniu święta robotniczego. 1 Maja ma nie najlepszą tradycję, budzi też niedobre skojarzenia - mówi Małgorzata Bartyzel (PiS). - Odwoływanie się do ruchu robotniczego w erze postprodukcyjnej budzi wątpliwości. W gruncie rzeczy to święto jest anachronizmem - dowodzi posłanka PiS.

Zdaniem Małgorzaty Bartyzel, w kalendarzu jest wiele dat lepszych na odpoczynek i refleksję. - Na przykład święta religijne. Poseł Tadeusz Cymański z PiS przyznaje, że sprawa jest dyskusyjna i budzi wiele emocji. - Trzeba się zastanowić, co to święto sobą uosabia. Dzień Świętego Józefa został wypaczony w czasach komunizmu. Wielu kojarzy się z przymusowymi pochodami pierwszomajowymi. Po zlikwidowaniu święta 22 Lipca 1 Maja pozostał swego rodzaju skansenem.

Były poseł Ryszard Bugaj nazwał ten pomysł "głupotą". (PAP)

ycipk-vexzya

Więcej: Życie Warszawy - PiS chce Święto Pracy zastąpić dniem pracy

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-vexzya
ycipk-vexzya