East News

oprac. Patryk Osowski, 18 listopada 2019 14:19

Piotr Najsztub potrącił starszą kobietę. Został uniewinniony

Tweetnij Komentuj

Znany dziennikarz Piotr Najsztub w 2017 uderzył autem w staruszkę. Nie miał ważnego prawa jazdy oraz przeglądu technicznego. W poniedziałek sąd wydał prawomocny wyrok w tej sprawie.

O decyzji wymiaru sprawiedliwości informuje portal gazeta.pl. Jak czytamy, Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok uniewinniający Piotra Najsztuba od zarzutu spowodowania wypadku. Orzeczenie jest prawomocne.

- Biegli stwierdzili, że nie ma dowodów obiektywnych, które pozwoliłyby na rekonstrukcję zdarzenia. Śladów nie zabezpieczono tak, jak trzeba. Biegli musieli się zatem opierać na pewnych założeniach - ocenił sędzia Piotr Bojarczuk z Sądu Okręgowego w Warszawie. Zaznaczył także, iż starsza kobieta powinna zachować większą ostrożność.

Piotr Najsztub: Nie miałem szans zahamować

Przypomnijmy, że wypadek miał miejsce w 2017 roku . Starsza kobieta, która została wówczas potrącona trafiła do szpitala z rozległymi obrażeniami. Miała połamane żebra i kość pokrywy czaszki.

Prokuratura oskarżyła Najsztuba o nieumyślne spowodowanie wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. W wyniku śledztwa okazało się, że tego dnia Najsztub nie miał ważnego prawa jazdy (zostało mu odebrane za zbyt dużą ilość punktów karnych) oraz ważnego przeglądu technicznego auta.

Kamiński chwali gest Morawieckiego: Tusk powinien przyjechać

Pokaż...

- Pani wyszła ze szpitala po kilku dniach. Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować - tłumaczył wówczas dziennikarz stacji TVN.

W czerwcu 2019 r. sąd uniewinnił Piotra Najsztuba od zarzutu spowodowania wypadku. Teraz orzeczenie, które zapadło kilka miesięcy temu, zostało utrzymane w mocy.

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi: Piotr Najsztub najsztub wyrok

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .