Piotr Duda: przygotowujemy się na konfrontację

- Przygotowujemy się na konfrontację - zapowiedział na antenie TVP Info przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, na drugim planie prezydent Andrzej Duda
Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, na drugim planie prezydent Andrzej Duda (PAP, Fot: Jacek Turczyk)

- Jeśli druga strona myśli, ze się będziemy temu biernie przyglądać, to się myli. Nie będziemy temu biernie przyglądać. Przygotowujemy się do wyjścia na ulice i policzenia się. Jeśli druga strona chce się policzyć na ulicy, to się policzymy - zapowiedział Piotr Duda w programie "Gość poranka".

- My ich czapkami przykryjemy. Dziś widzimy, jak niektóre media podają informacje: kilkaset osób, dwa tysiące, kilkadziesiąt osób, dziesiątki osób. Ile tych dziesiątków, jedna dziesiątka czy dwie? - ironizował, dodając: - My jesteśmy na to przygotowani. Jeśli chcą mieć konfrontację, to my jesteśmy na tę konfrontację przygotowani - mówił przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Posłowie części ugrupowań opozycyjnych - PO, Nowoczesnej i PSL - pozostają od piątku na sali obrad Sejmu; w piątek, w reakcji na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z obrad posła PO Michała Szczerby, zablokowali oni sejmową mównicę. Obrady Sejmu zostały wznowione przez marszałka Sejmu w Sali Kolumnowej. Tam odbyły się głosowania, m.in. został uchwalony budżet na 2017 r. Przed Sejmem od piątku protestowali m.in. zwolennicy KOD.

Polub WP Wiadomości