Trwa ładowanie...

Piloci zawrócili samolot. Gigantyczna kara dla 25-latki z airbusa A321

Pasażerka samolotu airbus A321 została surowo ukarana przez przewoźnika. Za wymuszony skandalicznym zachowaniem 25-letniej kobiety powrót na lotnisko w towarzystwie myśliwców dostała ona ogromny rachunek od brytyjskich linii lotniczych Jet2. I dożywotni zakaz latania samolotami tej firmy.

Share
Piloci zawrócili samolot. Gigantyczna kara dla 25-latki z airbusa A321
Źródło: iStock.com, Fot: Herbert Pictures
dewzgm3

Kwota, jaką pasażerka musi zapłacić, jest olbrzymia. Linie Jet2 domagają się od młodej kobiety 85 tysięcy funtów (równowartość około 400 tysięcy złotych). 25-latka może także zapomnieć o tym, że kiedykolwiek jeszcze zostanie wpuszczona na pokład maszyny w barwach Jet2. Zakaz obowiązuje dożywotnio.

25-latka doprowadziła do zawrócenia airbusa A321 na lotnisko Stansted. Maszyna lądowała koło Londynu 22 czerwca 2019 roku niedługo po starcie z tego samego miejsca. Piloci podjęli decyzję o zawróceniu samolotu do miasta Dalman w Turcji po tym, jak pasażerka urządziła piekło.

dewzgm3

Pasażerka wyzywała członków załogi i podróżnych. Była niezwykle agresywna. Próbowała otworzyć drzwi samolotu w powietrzu. Kopała i gryzła ludzi wokół. Śpiewała piosenki i groziła, że wszystkich zabije.

Zobacz także: Zły nawyk pasażerów w samolocie

W końcu załodze udało się okiełznać kobietę. Jednak samolot airbus A321 był już w drodze powrotnej na Stansted. W powietrze wzbiły się myśliwce Typhoon, by asystować przy lądowaniu maszyny linii Jet2 - przypomina BBC News.

Na ziemi 25-latka została aresztowana. Zwolniono ją za kaucją. Przed sądem ma stanąć 21 sierpnia. Linia lotnicza już teraz postanowiła upomnieć się o swoje.

dewzgm3

Musi teraz stawić czoła konsekwencjom swoich działań, a my będziemy energicznie dążyć do odzyskania kosztów, które ponieśliśmy w wyniku przekierowania samolotu - powiedział Steve Heapy, dyrektor generalny Jet2.

Wikimedia Commons CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Alan Wilson from Stilton, Peterborough, Cambs, UK

Ukarana pasażerka pochodzi z miejscowości Maidenhead w Berkshire. Przed sądem 25-latka stanie, by odpowiedzieć za zarzuty napaści, dokonania zniszczeń w samolocie i spowodowania zagrożenia dla lotu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dewzgm3

Podziel się opinią

Share
dewzgm3
dewzgm3
Więcej tematów