Trwa ładowanie...

Pierwsze w tym roku sinice już zakwitły. Które kąpieliska są zamknięte w Trójmieście?

• Pierwsze sinice na kąpieliskach w Trójmieście
• Sytuacja wygląda niepokojąco
• Niektóre kąpieliska zostały zamknięte
• Sprawdź listę bezpiecznych kąpielisk

Share
Pierwsze w tym roku sinice już zakwitły. Które kąpieliska są zamknięte w Trójmieście?Źródło: WP.PL, fot: Tomasz Gdaniec
d2aa785

Uwaga na sinice - pierwsze w tym roku pojawiły się już na trójmiejskich kąpieliskach. Sytuacja wygląda niepokojąco. Jak powiedział Tomasz Augustyniak, dyrektor pomorskiego sanepidu, wszystkie kąpieliska w Gdańsku oprócz Sobieszewa i Sobieszewa Orle są zamknięte z powodu sinic. Nie lepiej jest w Sopocie i Gdyni.

Zakaz kąpieli obowiązuje więc w Jelitkowie, przy molo i Domu Zdrojowym w Brzeźnie i na Stogach. To samo jest w Sopocie - kąpieliska w kurorcie zostaną lada chwila zamknięte również z powodu występowania sinic.

W Gdyni tylko na Babie Doły

d2aa785

Z powodu sinic nie możemy wchodzić do wody na kąpieliskach w Gdyni Redłowie, Śródmieściu i Orłowie. Jedynym gdyńskim kąpieliskiem, gdzie w tej chwili można jeszcze zażywać wodnych kąpieli są Babie Doły. Zakaz kąpieli obowiązuje do odwołania.

Gdzie można się wykąpać?

Sytuację dotyczącą dostępności kąpielisk dla pływających sprawdzać można na bieżąco na stronie pomorskiego sanepidu - sprawdź listę. Tam też dostępny jest film edukacyjny dotyczący sinic, ich szkodliwości i zachowania się w przypadku kontaktu z nimi

d2aa785
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aa785
d2aa785
Więcej tematów