Trwa ładowanie...

Pendolino zderzyło się z autobusem do Modlina

Pociąg Pendolino relacji Gdynia - Bielsko Biała zderzył się z autobusem dowożącym pasażerów na lotnisko w Modlinie.

Share
Pendolino zderzyło się z autobusem do Modlina
Źródło: Facebook.com/wirtualnynowydwor
dm8rx78

Kolizja nastąpiła na przejeździe kolejowym tuż przed lotniskiem. Autobusem podróżowało ok. 40 osób. Nikomu nic się nie stało. Po ok. godzinnej przerwie wznowiony został w tym miejscu ruch pociągów.

Trwa wyjaśnianie, jak doszło do tej kolizji. To strzeżony przejazd, rogatki miały być opuszczone - donosi RMF FM i pokazuje zdjęcia z miejsca katastrofy.

dm8rx78

Według rzecznika PKP PLK, Mirosława Siemieńca, pasażerowie pendolino w dalszą drogę pojechali kolejnym składem dojeżdżającym do Modlina. W Warszawie miał zostać dla nich podstawiony dodatkowy pociąg.

Przejazd objęty jest monitoringiem, dzięki czemu uda się szczegółowo ustalić okoliczności, które spowodowały, że autobus znalazł się na przejeździe. Ruch pociągów na tej trasie został wznowiony, przerwa w ruchu trwała od godziny 18.15 do godziny 19 - powiedział Siemieniec.

Autobus był zbyt blisko torów i został obtarty przez pociąg. Pasażerowie samodzielnie opuścili pojazd - powiedział TVN24 Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej.

Komunikat w sieci opublikowała też straż pożarna.

Nowy Dwór Mazowiecki ul. Mieszka I kolizja pociągu i autobusu - brak osób poszkodowanych. Na miejscu ośmiu strażaków i dwa samochody. W autobusie podróżowało 40 osób nikt nie odniósł obrażeń. Pociąg nie może kontynuować jazdy

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

dm8rx78

Podziel się opinią

Share
dm8rx78
dm8rx78
Więcej tematów