Trwa ładowanie...
d27wqt3

Pedofil w rękach policji z Rybnika. Udana prowokacja czytelnika WP

"Czerwony alert dla miasta Rybnika odwołany. Policja złapała pedofila" - to komunikat, który przesłał do redakcji Wirtualnej Polski Krzysiek, autor prowokacji. Gdy w internecie zobaczył ogłoszenie namawiające do stusunku z nieletnimi, od razu zareagował.
Share
Pedofil w rękach policji z Rybnika. Udana prowokacja czytelnika WP
Źródło: Screenshot ogłoszenia
d27wqt3

Czytelnik Wirtualnej Polski, zaniepokojony jednym z ogłoszeń na portalu społecznościowym, poinformował policję o możliwym anonsie o charakterze pedofilskim. Sam zaaranżował skuteczną prowokację.

- Czytając i odpisując na ogłoszenie, podszyłem się pod Adę. Napisałem, że jestem z Rybnika oraz wysłałem rysopis fikcyjnej osoby - informuje Wirtualną Polskę Krzysiek, autor prowokacji. - W niedzielę, około godziny 18.00, napisał do mnie mężczyzna podający się za Davida. Opisał miejsce i godzinę spotkania, swój ubiór - dodaje.

W tym samym czasie, nasz czytelnik poinformował komisariaty policji o planowanej akcji.

d27wqt3

- Mieliśmy się spotkać za 30 minut, mężczyzna miał mieć 178 cm wzrostu. Ubrany miał być w bojówki i czarną bluzę. Błyskawicznie zadzwoniłem do stanowiska kierowania policji, przekazałem informację o ogłoszeniu pedofilskim. Na miejsce ruszyły patrole w cywilu, gdzie mężczyzna został zatrzymany - relacjonuje WP Krzysiek.

Zdarzenie potwierdza biuro prasowe rybnickiej policji, ale w sprawie wypowiada się niechętnie.

- Zatrzymaliśmy mężczyznę. Teraz trwa weryfikacja ogłoszenia oraz zbierane są dowody. Jak na razie nie mamy informacji o treści składanych wyjaśnień - mówi Wirtualnej Polsce Anna Karkoszka z biura prasowego rybnickiej policji.

Jak udało nam się dowiedzieć, sprawa prowadzona jest pod nadzorem policji i prokuratora.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d27wqt3

Podziel się opinią

Share
d27wqt3
d27wqt3
Więcej tematów