Trwa ładowanie...
d29i5fq

Pawłowicz odpowiada Wałęsie. Zareagowała na plan "fizycznego" odsunięcia PiS od władzy

Cały czas toczy się ostra dyskusja wokół zmian w Sądzie Najwyższym. Głos zabrał też Lech Wałęsa. "Staję na czele fizycznego odsunięcia głównego sprawcy wszystkich nieszczęść" - zapowiedział. Na te słowa szybko zareagowała Krystyna Pawłowicz. "Wg sondaży nie ma Pan żadnych szans, zero. No,sorry..." - napisała posłanka PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pawłowicz oburzona słowami Wałęsy
Pawłowicz oburzona słowami Wałęsy (East News)
d29i5fq

Lech Wałęsa jest ostatnio wyjątkowo zaangażowany w obecną politykę. W Gdańsku powołano do życia Komitet Obywatelski 2018, której jest liderem. - Musimy odzyskać to, co straciliśmy nieroztropnie - przekonywał podczas inauguracji. Teraz odniósł się także do zmian w sądownictwie.

Napisał, że jeśli "w jakikolwiek sposób obecna ekipa zaatakuje Sąd Najwyższy" to w środę (4 lipca) po godz. 15 wyruszy z Gdańska do Warszawy. "Dość niszczenia Polski! Staję na czele fizycznego odsunięcia głównego sprawcy wszystkich nieszczęść" - zapowiada Wałęsa.

Zaznaczył także, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy w środę w Warszawie zgromadzi się ponad 100 tys. "zdecydowanych i zdyscyplinowanych chętnych".

d29i5fq

Komentarze po słowach Wałęsy

Na te słowa zareagowała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. "Panie Wałęsa, staje pan na czele fizycznego odsunięcia głównych sprawcy wszystkich nieszczęść, ale w Polsce legalne fizyczne odsunięcie przeciwnika politycznego może się odbyć tylko poprzez wybory" - pouczyła byłego prezydenta. Stwierdziła jednocześnie, że patrząc na sondaże, nie ma na to żadnych szans.

"Więc przemoc?" - zakończyła swój wpis Pawłowicz.

Wałęsie odpowiedział także Bartosz Arłukowicz. "Panie Prezydencie! Nigdzie Pana samego nie zostawimy!" - zapowiedział.

Zmiany w sądownictwie

Sędziowie Sądu Najwyższego powyżej 65 roku życia mają do 3 lipca złożyć do prezydenta prośbę o przedłużenie swoich mandatów. Jednak sędziowie nie zamierzają tego robić, a to może oznaczać dymisję 40 proc. składu Sądu Najwyższego. Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf mówiła wcześniej, że nie złożyła wniosku o przedłużenie kadencji i tego nie zrobi, bo "nie widzi takiego powodu".

d29i5fq

Sędziowie Sądu Najwyższego powyżej 65 roku życia mają do 3 lipca złożyć do prezydenta prośbę o przedłużenie swoich mandatów. Chodzi o możliwość przedłużenia przez prezydenta kadencji sędziów Sądu Najwyższego. - Po Trybunale Konstytucyjnym i KRS teraz Sąd Najwyższy może zostać upolityczniony – ocenił podczas debaty w Parlamencie Europejskim wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

Zobacz także: Pierwszy dzień wakacji. Sprawdzamy jak Polacy wypoczywają nad Bałtykiem

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d29i5fq

Podziel się opinią

Share

d29i5fq

d29i5fq
Więcej tematów