Trwa ładowanie...
d1ki5d7
Paweł Adamowicz. Druga rocznica śmierci - hołd ku pamięci prezydenta Gdańska na Targu Węglowym

Paweł Adamowicz. Druga rocznica śmierci - hołd ku pamięci prezydenta Gdańska na Targu Węglowym

W środę mija druga rocznica od śmiertelnego ataku na Pawła Adamowicza. O godzinie 19:45 na Targu Węglowym hołd dawnemu włodarzowi miasta złożą: Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska oraz bliscy zmarłego - żona Magdalena Adamowicz i brat Piotr Adamowicz.
Share
d1ki5d7

Transmisja z wydarzenia została udostępniona dzięki uprzejmości Gdańsk.pl.

"Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdański jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!". To ostatnie słowa wypowiedziane przez Pawła Adamowicza na kilkanaście sekund przed tragiczną śmiercią. W drugą rocznicę śmierci włodarza miasta hołd złożyli mu Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska oraz bliscy zmarłego - żona Magdalena Adamowicz i brat Piotr Adamowicz.

d1ki5d7

"Ulica Długa rozbłyśnie iluminacją, symbolicznie łączącą miejsce ataku na prezydenta z miejscem pochówku. Z carillonu Ratusza Głównego Miasta rozbrzmiewać będzie utwór 'The Sound of Silence', na wspomnienie wielkiego zgromadzenia, do jakiego doszło na Długim Targu w dniu śmierci prezydenta" - przekazuje urząd miasta.

W pierwszą rocznicę śmierci w miejscu brutalnego ataku na włodarza Gdańska odsłonięto tablicę poświęcona Adamowiczowi. - Nie możemy się dać zastraszyć terrorowi, zło jest zawsze w mniejszości - mówiła wtedy żona prezydenta Gdańska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ki5d7

Podziel się opinią

Share
d1ki5d7
d1ki5d7
Więcej tematów