Qaqwqwrqw

Paraliż na skrzyżowaniu w Warszawie. "Drogowy Tetris"

Mieszkańcy dużych miast są przyzwyczajeni do korków i licznych utrudnień drogowych, ale sceny, które rozegrały się w środę na warszawskim skrzyżowaniu ulic Wawelskiej i Grójeckiej, mogły wstrząsnąć nawet najbardziej opanowanymi kierowcami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powodem zatoru była drobna usterka techniczna
Powodem zatoru była drobna usterka techniczna (Facebook.com)
Qaqwqwrqw

Zdjęcie opublikowane przez facebookowy profil Mordor na Domaniewskiej wyraża więcej niż tysiąc słów. Na fotografii widzimy blokujące się nawzajem samochody, tramwaje i autobusy. Po zasadach pierwszeństwa przejazdu i ruchu drogowego pozostało jedynie mgliste wspomnienie.

Jak podaje TVN Warszawa, przyczyną patowej sytuacji u zbiegu Wawelskiej i Grójeckiej była usterka, którą Zarządowi Dróg Miejskich zgłoszono tuż po godzinie 17, czyli w momencie największego natężenia ruchu.

Qaqwqwrqw

- Zgłoszenie o usterce otrzymaliśmy dokładnie o godzinie 17:01. Nie była poważna, wymieniliśmy bezpiecznik i żarówkę. O 19 sygnalizacja działała już normalnie - wyjaśnia rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka. Jednocześnie przyznaje, że niewielka awaria wystarczyła, by kompletnie sparaliżować skrzyżowanie. Gałecka zapowiada, że niebawem zostanie ono przebudowane.

Zobacz także: #JedziemyWPolskę. Nowy cykl Wirtualnej Polski

- W ostatnich dniach podpisaliśmy umowę z wykonawcą, który ma 200 dni na stworzenie dokumentacji projektowej. W lutym powinniśmy mieć dwie koncepcje, które zostaną poddane konsultacjom społecznym. Przebudowę zamierzamy skoordynować z pracami Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który zamierza modernizować pobliski plac Narutowicza - informuje.

Qaqwqwrqw

Sytuację dodatkowo utrudniły opady deszczu, które przyczyniły się do pogorszenia warunków na drogach. Policja informuje o serii kolizji, która miała miejsce w środę w Warszawie. Do zderzeń doszło między innymi na Trasie Łazienkowskiej (w stronę Pragi) i Trasie Toruńskiej (w kierunku Białegostoku).

Źródło: TVN Warszawa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw