Trwa ładowanie...
ycipk-4hce3x
ycipk-4hce3x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Parada Równości będzie legalna

10 czerwca ulicami Warszawy przejdą dwie manifestacje - Parada Równości oraz Marsz Tradycji i Kultury. Urząd miasta zarejestrował oba zgromadzenia publiczne - poinformowało w komunikacie biuro prasowe urzędu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4hce3x

Przemarsze - pierwszy organizowany przez Fundację Równości, drugi przez Młodzież Wszechpolską przejdą zbliżoną trasą, w podobnym terminie, ale w przeciwnych kierunkach.

Parada Równości 2006 przejdzie w godzinach od 13 do 15 sprzed gmachu Sejmu, ul. Wiejską do Placu Trzech Krzyży, przez Rondo de Gaulle'a, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Trębacką, Moliera, do Placu Teatralnego, gdzie nastąpi zakończenie zgromadzenia. Organizatorzy zapowiadają udział ok. 1500 osób.

"Marsz Tradycji i Kultury" przejdzie trasą: Trakt Królewski, Plac Trzech Krzyży, ul. Wiejska do gmachu Sejmu w godzinach od 10 do 16. Zbiórka planowana jest przed pomnikiem Mikołaja Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu. Organizatorzy zapowiadają udział około 500 osób.

ycipk-4hce3x

Dyrektor stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, Jacek Rybak, wyraził nadzieję, że obie demonstracje przebiegną w spokoju, z poszanowaniem wartości, szczególnie religijnych i ogólnoludzkich oraz bez gwałtownych zdarzeń między uczestnikami obu imprez.

Urząd nie mógł nie zarejestrować obu imprez ze względu na ostatni wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który ograniczył urzędowi pole działania- stwierdził Rybak. Trybunał postawił wolność wyżej niż bezpieczeństwo - dodał.

W styczniu br. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że uzależnianie organizowania zgromadzeń na drogach publicznych od uzyskania zezwolenia na ich przeprowadzenie jest niezgodne z konstytucją.

W ustnym uzasadnieniu wyroku przewodnicząca składu orzekającego, sędzia Ewa Łętowska, powiedziała wówczas, że nawet ewentualność kontrdemonstracji - przy użyciu przemocy lub przyłączenia się skłonnych do agresji ekstremistów nie będących członkami zrzeszenia organizującego demonstrację - nie może prowadzić do pozbawienia prawa do organizowania zgromadzeń.

ycipk-4hce3x

Wnioski organizatorów obu parad wpłynęły do Ratusza już na początku maja. Zaproponowane przez organizatorów trasy pokrywały się. Oba marsze miały przejść tymi samymi ulicami, tylko w przeciwnym kierunku

Po spotkaniu z organizatorami zmieniono godzinę rozpoczęcia i końcową część trasy "Parady równości 2006". Chodzi o to by uczestnicy dwóch przemarszów nie mogli się spotkać.

W ubiegłym roku m.in. członkowie Młodzieży Wszechpolskiej kilkakrotnie próbowali zakłócić przebieg Parady Równości. Interweniowała policja. Zatrzymano dwadzieścia osób. W tym roku, w kwietniu, ulicami Krakowa przeszły dwa marsze: Tolerancji, z udziałem m.in. gejów i lesbijek, oraz Tradycji i Kultury, zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską. Marsz Tolerancji został trzykrotnie zaatakowany; byli poszkodowani. Ochrona policyjna zapobiegła większym zamieszkom.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4hce3x

ycipk-4hce3x
ycipk-4hce3x
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów