ycipk-ir4zgs
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież: wykluczymy pedofilów z kapłaństwa


Papież Benedykt XVI obiecał na pokładzie samolotu do USA, że uczyni wszystko, by
wykluczyć pedofilów z kapłaństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież: wykluczymy pedofilów z kapłaństwa
(AFP)
ycipk-ir4zgs

Benedykt XVI powiedział, że jest "głęboko zawstydzony" i "bardzo cierpi" z powodu seksualnego wykorzystywania dzieci przez księży w USA.

Głęboko wstydzimy się i uczynimy wszystko co możliwe, by coś takiego nie zdarzyło się w przyszłości - powiedział Benedykt XVI.

Całkowicie wykluczymy pedofilów ze świętego kapłaństwa - dodał w rozmowie z dziennikarzami.

ycipk-ir4zgs

Skandale związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci przez kapłanów zaczęły wypływać na światło dzienne w 2002 roku i doprowadziły do procesów, w których amerykańskie diecezje musiały wypłacić w sumie ponad 2 mld dolarów odszkodowań.

We wtorek w południe Benedykt XVI wyruszył w podróż do Stanów Zjednoczonych. Najważniejszymi wydarzeniami pięciodniowej pielgrzymki mają być rozmowa z prezydentem George'em W. Bushem w Białym Domu, przemówienie na forum ONZ i oddanie hołdu ofiarom zamachów z 11 września w Ground Zero.

Polub WP Wiadomości
ycipk-ir4zgs
ycipk-ir4zgs