Trwa ładowanie...
d4m0qgo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież Franciszek wsparł budowę windy w szkole dla niepełnosprawnych dzieci w Poznaniu

Papież Franciszek wsparł budowę windy w szkole "Zawsze Razem" w Poznaniu, w której uczą się dzieci z niepełnosprawnością psychoruchową. 20 tys. zł z Watykanu już trafiło do parafii, na terenie której mieści się placówka, dalsze 30 tys. przekazała archidiecezja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (PAP/EPA, Fot: Ettore Ferrari)
d4m0qgo

Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum "Zawsze Razem" na poznańskim Piątkowie to placówka oświatowa i ośrodek rehabilitacyjny, w której uczniowie z niepełnosprawnością psychoruchową uczą się i są rehabilitowani. W placówce uczy się 37 uczniów, 25 dzieci porusza się na wózkach inwalidzkich.

- Ponieważ lokalizacja naszej szkoły jest taka a nie inna, dzieci codziennie wnoszą na piętro opiekunowie osób niepełnosprawnych. Jestem zdumiona, pełna wdzięczności, ale i zdziwienia, że w Watykanie ktoś nas zauważył - zwłaszcza, że władze naszego miasta nie reagują na nasze potrzeby - powiedziała dyrektor szkoły Maria Warda.

Jak dodała, szkole do tej pory udało się zebrać ok. 40 tys. zł. Łączny koszt instalacji windy to ok. 120 tys. zł.

d4m0qgo

Rzecznik prasowy poznańskiej kurii ks. Maciej Szczepaniak poinformował, że do szkoły trafił list od jałmużnika papieskiego abp. Konrada Krajewskiego zawiadamiający o przekazaniu daru finansowego. Środki trafiły na konto parafii pw. Miłosierdzia Bożego, na terenie której znajduje się placówka, parafia przekaże pieniądze szkole.

Także archidiecezja poznańska postanowiła pomóc placówce i przekazała 30 tys. zł na budowę windy.

Wiadomości o szkole, która zmuszona jest radzić sobie bez windy dla niepełnosprawnych pojawiały się w ostatnich tygodniach w lokalnych i ogólnopolskich mediach. - Informacja o sytuacji szkoły trafiła do jałmużnika papieskiego z mediów, to on powiadomił papieża Franciszka - powiedział ks. Szczepaniak.

Maria Warda przyznała, że po nagłośnieniu problemów szkoły w prasie, pomoc zadeklarowało wiele osób z całej Polski i spoza kraju. Zbiórka środków na windę wciąż jednak trwa.

d4m0qgo

Podziel się opinią

Share

d4m0qgo

d4m0qgo
Więcej tematów