Trwa ładowanie...
d21gf1i

Państwo Islamskie opublikowało cennik niewolnic. 580 zł za 9-letnią chrześcijankę, 150zł za 50-latkę

Bojownicy Państwa Islamskiego opublikowali cennik niewolnic - opłaty za jazydki i chrześcijanki są w nim uwarunkowane od wieku niewolnic. Lista miała zostać pozyskana przez aktywistów, którzy z narażeniem życia przekazują relacje z terytoriów opanowanych przez dżihadystów. Zdaniem informatorów, spis z góry reguluje rynkowe ceny, a ci handlarze, którzy go nie przestrzegają, mogą zostać zabici.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członkowie Państwa Islamskiego w syryjskim mieście Rakka
Członkowie Państwa Islamskiego w syryjskim mieście Rakka (AFP, Fot: Welayat Raqa)
d21gf1i

"Otrzymaliśmy informacje, że popyt na targowiskach kobiet i jarmarkach bydła bardzo spadł, co wpłynie na dochód Państwa Islamskiego oraz finansowanie mudżahedinów na polu bitwy. Poczyniliśmy zmiany. Poniżej znajdują się ceny jazydek i chrześcijanek" - napisali we wstępie do cennika islamiści. W piśmie zaznaczono, że "zainteresowani mogą nabyć tylko trzy niewolnice na raz", limity nie obowiązują Turków, Syryjczyków i Arabów z państw Zatoki Perskiej.

Islamiści najwyżej cenią dziewczynki od pierwszego do dziewiątego roku życia, za które każą płacić równowartość około 580 zł.

Następny przedział wiekowy, od 10 do 20 lat, wiąże się z wydaniem około 440 zł. Z kolei kobiety w wieku 20 do 30 lat islamiści sprzedają za około 290 zł, te w wieku od 30 do 40 lat za 255 zł, a liczące sobie od 40 do 50 lat za niecałe 150 zł.

d21gf1i

Cennik jest datowany na 16 października 2014 roku, ale jego autentyczności nie udało się niezależnie potwierdzić.

Wiadomo, że Państwo Islamskie kontroluje dwa targi niewolników na swoich terenach. Jeden z nich mieści się w irackim Mosulu, a drugi w mieście Rakka w Syrii. Serwis jihadwatch.org przytacza pisemne uzasadnienie procederu handlu żywym towarem, jakie opublikowali dżihadyści. "Należy pamiętać, że zniewolenie rodzin niewiernych i branie ich kobiet za konkubiny jest jasno ustanowionym aspektem szariatu - prawa islamskiego" - napisała grupa.

Źródła: jihadwatch.org

**Zobacz również: Dżihadyści indoktrynują 6-latki z Australii/b>

d21gf1i

Podziel się opinią

Share

d21gf1i

d21gf1i
Więcej tematów