Trwa ładowanie...

Pani szarpie się z psem we wrocławskim tramwaju. "Czy zwierzę to zabawka?"

Obrońcy praw zwierząt zapowiadają zgłoszenie sprawy właścicielki do prokuratury.

Share
Pani szarpie  się z psem we wrocławskim tramwaju. "Czy zwierzę to zabawka?"
Źródło: Facebook.com/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
d3uph1k

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt otrzymał bulwersujące nagranie. Widać na nim, jak kobieta jadąca wrocławskim tramwajem szarpie się ze swoim psem bezskutecznie próbując go ubrać. W którymś momencie uderza go po głowie. IOZ przypomina na Facebooku, że znęcanie się nad zwierzętami, a więc także złośliwe straszenie lub drażnienie zwierzęcia, to przestępstwo. Można za nie trafić za kraty nawet na 2 lata (art. 35 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt).

Poszukujemy kobiety widocznej na filmie w celu zweryfikowania warunków utrzymywania zwierzęcia oraz podjęcia działań zmierzających do wyjaśnienia właścicielce, że pies nie jest rzeczą - IOZ informuje na Facebooku

Pod wideo znalazło się wyjaśnienie rzekomego autora filmu. Twierdzi, że zareagował a film nagrał, by później dowiedzieć się, "gdzie taką sprawę zgłosić".

d3uph1k

Zareagowałem, dwa razy. Pierwszy był miły i kulturalny. I nie przyniósł efektu. Drugi był bardziej dosadny i uspokoił kobietę. Nie zabrałem psa, nie odleciałem jak Superman, nie ubrałem psa, bo tego nie potrafię - informuje internauta.

Zobacz także: PiS chce lepszej ochrony zwierząt. Projekt ustawy już w Sejmie

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3uph1k

Podziel się opinią

Share
d3uph1k
d3uph1k
Więcej tematów