Trwa ładowanie...
d1b0caq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
urodziny

Pan Józef ma 107 lat i czuje się znakomicie

Najstarszy mieszkaniec województwa lubuskiego obchodzi 107 urodziny. Józef Kowalski jest mieszkańcem domu pomocy w Tursku koło Sulęcina. Co prawda porusza się na wózku, ma słaby wzrok i słuch, jednak nadal można się z nim komunikować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pan Józef ma 107 lat i czuje się znakomicie
(PAP, Fot: Lech Muszyński)
d1b0caq

Pan Józef jest duszą towarzystwa, zawsze otacza go spore grono współmieszkańców domu. Może też liczyć na częste odwiedziny mieszkającej w pobliżu rodziny.

Recepta najstarszego Lubuszanina na długowieczność jest prosta - mówi, że aby długo żyć, nie należy przejmować się błahostkami.

Józef Kowalski urodził się 2 lutego 1900 r. we wsi Wicyn, jeszcze jako poddany cara Mikołaja II Romanowa. Pod koniec pierwszej wojny światowej walczył z bolszewikami. Podczas ostatniej wojny światowej był w niewoli, a po niej osiedlił się w Przemysławie (Lubuskie) gdzie uprawiał rolę. Tam pochował najbliższych, a gdy zachorował, oddał ziemię państwu i zamieszkał w Tursku.

W tamtejszym domu pomocy społecznej, obok pana Józefa mieszkają jeszcze dwie osoby, które przekroczyły setkę.(am)

d1b0caq

Podziel się opinią

Share

d1b0caq

d1b0caq
Więcej tematów