Trwa ładowanie...

Pacjentki w szoku. Ginekolog okazał się groźnym pedofilem

Szok, niedowierzanie i zaskoczenie. Tak w trzech słowach można opisać reakcje pacjentek 58-letniego ginekologa z Gdańska, któremu postawiono zarzut wykorzystywania seksualnego nieletnich. Lekarz miał również przeprowadzać nielegalne aborcje.
Share
Pacjentki w szoku. Ginekolog okazał się groźnym pedofilem
Źródło: KWP Gdańsk
d3e6uxo

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji ujęli pod koniec ubiegłego tygodnia 58-letniego gdańszczanina. Jest on podejrzewany o wykorzystywanie seksualne osób nieletnich. Pracujący nad sprawą śledczy podejrzewają również, że lekarz wspierał podziemie aborcyjne. Miał on dokonywać nielegalnych aborcji oraz wywoływać poronienia. Lekarz został zatrzymany przed swoim gabinetem.

- Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za molestowanie osoby nieletniej można trafić do więzienia na 12 lat, natomiast przeprowadzenie nielegalnej aborcji zagrożone jest karą do trzech lat - powiedział WP.PL sierż. sztab. Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

Ze względu na dobro śledztwa policja na razie nie udziela żadnych informacji dotyczących ofiar. Śledczy nie chcą zdradzić wieku oraz liczby poszkodowanych. Jak na razie 58-latek usłyszał zarzut molestowania tylko jednego dziecka. Zajście miało mieć miejsce poza Trójmiastem i nie należy jego wiązać z prowadzoną praktyką lekarską.

Według niepotwierdzonych informacji może chodzić o lekarza, który kilka lat temu był łączony ze sprawą ściągania z internetu i przesyłania dalej filmów i zdjęć rozebranych dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Za nielegalne przerwanie ciąży kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności, za wykorzystywanie seksualne nieletnich grozi kara 12 lat więzienia.

d3e6uxo

Podziel się opinią

Share
d3e6uxo
d3e6uxo
Więcej tematów