Trwa ładowanie...
d1khu42

Oto pełna lista osób, które weszły do Sejmu

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listę osób, które zdobyły mandaty do Sejmu. Prawu i Sprawiedliwości udało się wprowadzić do Sejmu 235 posłów, co oznacza, że może rządzić samodzielnie. Platforma Obywatelska ma 138 posłów, Kukiz'15 - 42, Nowoczesna - 28 a PSL - 16. Zobacz, kto będzie zasiadał w sejmowych ławach z list tych ugrupowań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oto pełna lista osób, które weszły do Sejmu
(Forum, Fot: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska)
d1khu42

* Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość uzyskał w wyborach do Sejmu 235 mandatów*
Zdobyli je:
Adam Abramowicz
Andrzej Adamczyk
Waldemar Andzel
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Jan Ardanowski
Iwona Arent
Marek Ast
Zbigniew Babalski
Piotr Babiarz
Piotr Babinetz
Ryszard Bartosik
Barbara Bartuś
Dariusz Bąk
Włodzimierz Bernacki
Jerzy Bielecki
Zbigniew Biernat
Mariusz Błaszczak
Jacek Bogucki
Joanna Borowiak
Agata Borowiec
Bożena Borys-Szopa
Joachim Brudziński
Barbara Bubula
Wojciech Buczak
Waldemar Buda
Lidia Burzyńska
Zbigniew Chmielowiec
Michał Cieślak
Tadeusz Cymański
Krzysztof Czabański
Przemysław Czarnecki
Witold Czarnecki
Arkadiusz Czartoryski
Anna Czech
Anita Czerwińska
Leszek Dobrzyński
Zbigniew Dolata
Antoni Duda
Elżbieta Duda
Jan Duda
Marcin Duszek
Michał Dworczyk
Jan Dziedziczak
Tadeusz Dziuba
Barbara Dziuk
Jacek Falfus
Ewa Filipiak
Leszek Galemba
Andrzej Gawron
Szymon Giżyński
Teresa Glenc
Piotr Gliński
Konrad Głębocki
Krzysztof Głuchowski
Małgorzata Golińska
Kazimierz Gołojuch
Jarosław Gonciarz
Małgorzata Gosiewska
Jerzy Gosiewski
Jarosław Gowin
Artur Górski
Kazimierz Gwiazdowski
Teresa Hałas
Czesław Hoc
Marcin Horała
Józefa Hrynkiewicz
Michał Jach
Patryk Jaki
Wiesław Janczyk
Grzegorz Janik
Wojciech Jasiński
Andrzej Jaworski
Mariusz Jędrysek
Krzysztof Jurgiel
Jarosław Kaczyński
Piotr Kaleta
Mariusz Kamiński
Beata Kempa
Jan Kilian
Jan Klawiter
Izabela Kloc
Sławomir Kłosowski
Lech Kołakowski
Robert Kołakowski
Joanna Kopcińska
Wojciech Kossakowski
Andrzej Kosztowniak
Henryk Kowalczyk
Bartosz Kownacki
Ewa Kozanecka
Maks Kraczkowski
Jarosław Krajewski
Wiesław Krajewski
Leonard Krasulski
Piotr Król
Elżbieta Kruk
Anna Krupka
Andrzej Kryj
Bernadeta Krynicka
Dariusz Kubiak
Krzysztof Kubów
Marek Kuchciński
Józef Kurek
Jacek Kurzępa
Anna Kwiecień
Marek Kwitek
Tomasz Latos
Bogdan Latosiński
Józef Leśniak
Joanna Lichocka
Krzysztof Lipiec
Adam Lipiński
Paweł Lisiecki
Krzysztof Łapiński
Tomasz Ławniczak
Marzena Machałek
Krzysztof Maciejewski
Antoni Macierewicz
Ewa Malik
Jerzy Małecki
Maciej Małecki
Gabriela Masłowska
Jerzy Materna
Beata Mateusiak-Pielucha
Grzegorz Matusiak
Andrzej Matusiewicz
Marek Matuszewski
Kazimierz Matuszny
Beata Mazurek
Mieczysław Miazga
Iwona Michałek
Krzysztof Michałkiewicz
Anna Milczanowska
Daniel Milewski
Jan Mosiński
Kazimierz Moskal
Aleksander Mrówczyński
Arkadiusz Mularczyk
Wojciech Murdzek
Piotr Naimski
Piotr Olszówka
Adam Ołdakowski
Marek Opioła
Krzysztof Ostrowski
Jacek Osuch
Anna Paluch
Jerzy Paul
Krystyna Pawłowicz
Stanisław Pięta
Dariusz Piontkowski
Stanisław Piotrowicz
Jerzy Polaczek
Marek Polak
Piotr Polak
Marcin Porzucek
Piotr Pszczółkowski
Grzegorz Puda
Piotr Pyzik
Elżbieta Rafalska
Urszula Rusecka
Łukasz Rzepecki
Bogdan Rzońca
Jacek Sasin
Anna Schmidt-Rodziewicz
Grzegorz Schreiber
Łukasz Schreiber
Jarosław Sellin
Edward Siarka
Wojciech Skurkiewicz
Andrzej Smirnow
Kazimierz Smoliński
Anna Sobecka
Czesław Sobierajski
Artur Soboń
Andrzej Sośnierz
Lech Sprawka
Mirosława Stachowiak-Różecka
Dariusz Starzycki
Jarosław Stawiarski
Marek Suski
Artur Szałabawka
Wojciech Szarama
Józefa Szczurek-Żelazko
Jolanta Szczypińska
Paweł Szefernaker
Jan Szewczak
Jarosław Szlachetka
Andrzej Szlachta
Krzysztof Szulowski
Stanisław Szwed
Halina Szydełko
Beata Szydło
Ewa Szymańska
Szymon Szynkowski vel Sęk
Jan Szyszko
Janusz Śniadek
Jacek Świat
Dominik Tarczyński
Krzysztof Tchórzewski
Robert Telus
Ryszard Terlecki
Grzegorz Tobiszowski
Ewa Tomaszewska
Sylwester Tułajew
Piotr Uruski
Piotr Uściński
Teresa Wargocka
Robert Warwas
Jan Warzecha
Małgorzata Wassermann
Witold Waszczykowski
Maciej Wąsik
Rafał Weber
Jerzy Wilk
Elżbieta Witek
Grzegorz Wojciechowski
Michał Wojtkiewicz
Grzegorz Woźniak
Tadeusz Woźniak
Michał Wójcik
Krystyna Wróblewska
Bartłomiej Wróblewski
Małgorzata Wypych
Marek Zagórski
Anna Zalewska
Krzysztof Zaremba
Artur Zasada
Sławomir Zawiślak
Łukasz Zbonikowski
Jarosław Zieliński
Zbigniew Ziobro
Maria Zuba
Wojciech Zubowski
Jacek Żalek
Jerzy Żyżyński.

* Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP uzyskał w wyborach do Sejmu 138 mandatów*
Zdobyli je:
Zbigniew Ajchler
Bartosz Arłukowicz
Paweł Arndt
Urszula Augustyn
Tadeusz Aziewicz
Paweł Bańkowski
Anna Białkowska
Marek Biernacki
Jerzy Borowczak
Krzysztof Brejza
Borys Budka
Bożenna Bukiewicz
Małgorzata Chmiel
Alicja Chybicka
Janusz Cichoń
Piotr Cieśliński
Tomasz Cimoszewicz
Zofia Czernow
Andrzej Czerwiński
Ewa Drozd
Artur Dunin
Waldy Dzikowski
Joanna Fabisiak
Joanna Frydrych
Krzysztof Gadowski
Kinga Gajewska
Elżbieta Gapińska
Zdzisław Gawlik
Stanisław Gawłowski
Lidia Gądek
Elżbieta Gelert
Artur Gierada
Tomasz Głogowski
Cezary Grabarczyk
Jan Grabiec
Rafał Grupiński
Andrzej Halicki
Agnieszka Hanajczyk
Bożena Henczyca
Jolanta Hibner
Marek Hok
Stanisław Huskowski
Maria Janyska
Michał Jaros
Bożena Kamińska
Michał Kamiński
Włodzimierz Karpiński
Małgorzata Kidawa-Błońska
Marcin Kierwiński
Joanna Kluzik-Rostkowska
Magdalena Kochan
Agnieszka Kołacz-Leszczyńska
Zbigniew Konwiński
Ewa Kopacz
Adam Korol
Leszek Korzeniowski
Roman Kosecki
Tomasz Kostuś
Robert Kropiwnicki
Wojciech Król
Marek Krząkała
Henryka Krzywonos-Strycharska
Tomasz Kucharski
Stanisław Lamczyk
Józef Lassota
Gabriela Lenartowicz
Tomasz Lenz
Izabela Leszczyna
Beata Małecka-Libera
Arkadiusz Marchewka
Antoni Mężydło
Rajmund Miller
Aldona Młyńczak
Czesław Mroczek
Izabela Mrzygłocka
Joanna Mucha
Killion Munyama
Arkadiusz Myrcha
Anna Nemś
Sławomir Neumann
Dorota Niedziela
Małgorzata Niemczyk
Stefan Niesiołowski
Sławomir Nitras
Tomasz Nowak
Mirosława Nykiel
Włodzimierz Nykiel
Norbert Obrycki
Marzena Okła-Drewnowicz
Paweł Olszewski
Katarzyna Osos
Paweł Papke
Zbigniew Pawłowicz
Małgorzata Pępek
Sławomir Piechota
Danuta Pietraszewska
Teresa Piotrowska
Kazimierz Plocke
Agnieszka Pomaska
Jacek Protas
Jacek Protasiewicz
Elżbieta Radziszewska
Grzegorz Raniewicz
Ireneusz Raś
Halina Rozpondek
Leszek Ruszczyk
Dorota Rutkowska
Jakub Rutnicki
Marek Rząsa
Grzegorz Schetyna
Krystyna Sibińska
Tomasz Siemoniak
Krystyna Skowrońska
Bogusław Sonik
Marek Sowa
Paweł Suski
Michał Szczerba
Krystyna Szumilas
Bożena Szydłowska
Tomasz Szymański
Iwona Śledzińska-Katarasińska
Marcin Święcicki
Jacek Tomczak
Cezary Tomczyk
Tomasz Tomczykiewicz
Rafał Trzaskowski
Robert Tyszkiewicz
Jarosław Urbaniak
Anna Wasilewska
Monika Wielichowska
Ryszard Wilczyński
Wojciech Wilk
Mariusz Witczak
Marek Wójcik
Marian Zembala
Wojciech Ziemniak
Szymon Ziółkowski
Stanisław Żmijan.

* Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" uzyskał w wyborach do Sejmu 42 mandaty*
Zdobyli je:
Adam Andruszkiewicz
Piotr Apel
Wojciech Bakun
Magdalena Błeńska
Elżbieta Borowska
Józef Brynkus
Barbara Chrobak
Sylwester Chruszcz
Grzegorz Długi
Paweł Grabowski
Jerzy Jachnik
Marek Jakubiak
Tomasz Jaskóła
Bartosz Józwiak
Norbert Kaczmarczyk
Andrzej Kobylarz
Paweł Kobyliński
Jerzy Kozłowski
Paweł Kukiz
Jakub Kulesza
Piotr Liroy-Marzec
Andrzej Maciejewski
Maciej Masłowski
Kornel Morawiecki
Robert Mordak
Błażej Parda
Jarosław Porwich
Stefan Romecki
Tomasz Rzymkowski
Jarosław Sachajko
Janusz Sanocki
Anna Siarkowska
Krzysztof Sitarski
Paweł Skutecki
Paweł Szramka
Agnieszka Ścigaj
Stanisław Tyszka
Jacek Wilk
Robert Winnicki
Rafał Wójcikowski
Małgorzata Zwiercan
Ireneusz Zyska.

d1khu42

* Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru uzyskał w wyborach do Sejmu 28 mandatów*
Zdobyli je:
Joanna Augustynowska
Adam Cyrański
Barbara Dolniak
Grzegorz Furgo
Kamila Gasiuk-Pihowicz
Marta Golbik
Zbigniew Gryglas
Paulina Hennig-Kloska
Ewa Lieder
Radosław Lubczyk
Katarzyna Lubnauer
Jerzy Meysztowicz
Krzysztof Mieszkowski
Piotr Misiło
Mirosław Pampuch
Ryszard Petru
Paweł Pudłowski
Monika Rosa
Marek Ruciński
Joanna Scheuring-Wielgus
Joanna Schmidt
Michał Stasiński
Elżbieta Stępień
Mirosław Suchoń
Adam Szłapka
Krzysztof Truskolaski
Kornelia Wróblewska
Witold Zembaczyński

* Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskał w wyborach do Sejmu 16 mandatów*
Zdobyli je:
Mieczysław Baszko
Paweł Bejda
Krystian Jarubas
Mieczysław Kasprzak
Eugeniusz Kłopotek
Władysław Kosiniak-Kamysz
Kazimierz Kotowski
Jan Łopata
Mirosław Maliszewski
Andżelika Możdżanowska
Urszula Pasławska
Krzysztof Paszyk
Marek Sawicki
Zbigniew Sosnowski
Genowefa Tokarska
Piotr Zgorzelski

* Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka uzyskał w wyborach do Sejmu 1 mandat*
Zdobył go:
Ryszard Galla

d1khu42

Podziel się opinią

Share
d1khu42
d1khu42
Więcej tematów