Trwa ładowanie...
dc7k6nd

Ostrzeżenie sanepidu: lepiej nie wchodzić do morza w Sopocie. Wykryto bakterie

Sanepid odradza kąpiel w Zatoce Gdańskiej na terenie Sopotu. W wodzie w pobliżu kurortu wykryto bakterię E. coli - podaje w systemie ostrzeżeń Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W czwartek w Sopocie nie brakowało osób, które kąpały się w wodach zatoki
W czwartek w Sopocie nie brakowało osób, które kąpały się w wodach zatoki (PAP, Fot: Adam Warżawa)
dc7k6nd

W komunikacie pomorskiego sanepidu podkreślono, że stwierdzenie ponadnormatywnej liczby bakterii Escherichia coli może świadczyć o świeżym zanieczyszczeniu wody i prawdopodobnie nie jest skutkiem niedawnego awaryjnego zrzutu ścieków do wód Zatoki Gdańskiej.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o zanieczyszczeniu władze miast Sopotu i Gdyni.

dc7k6nd

Jakość wody z rejonu Zatoki Gdańskiej, w miejscach w których planowane jest utworzenie kąpielisk, będzie nadal monitorowana. Wyniki badań będą publikowanie w kolejnych komunikatach - napisano w oświadczeniu.

Warto zaznaczyć, że ostrzeżenie dotyczy tylko Sopotu. Woda w Gdyni i Gdańsku spełnia wszystkie wymogi dotyczące kąpielisk.

Objawy zakażenia Escherichia coli to: wymioty, biegunka, bóle brzucha, bóle głowy, osłabienie, niewielka gorączka, krwawe stolce. Pałeczki okrężnicy mogą się też dostać do układu moczowego, gdzie wywołują zakażenie dróg moczowych, stany zapalne pęcherza oraz nerek.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dc7k6nd

Zobacz także: Uratował dziecko przed śmiercią. W nagrodę prezydent nagrodził go czymś bezcennym.

dc7k6nd

Podziel się opinią

Share
dc7k6nd
dc7k6nd