WP

Ostre słowa o Andrzeju Dudzie. Jest oświadczenie

Jest oświadczenie Akademii Sztuki Wojennej ws. aktywności medialnej dr. Jerzego Targalskiego, a konkretnie jego wypowiedzi o prezydencie. Na Twitterze skomentował je były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej i sugeruje dalsze kroki w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (PAP, Fot: Paweł Supernak)
WP

"Dr Targalski nie posiada zgody dowódcy na publiczne wypowiedzi w poruszanym przez siebie obszarze" - brzmi oświadczenie rektora-komendanta Akademii Sztuki Wojennej.

"W związku z aktywnością medialną dr. Jerzego Targalskiego informuję, że wypowiedzi Pana Doktora wyrażają wyłącznie jego prywatne poglądy i nie są stanowiskiem władz Akademii Sztuki Wojennej.

Pan Targalski został zatrudniony w charakterze samodzielnego analityka w Centrum Badań nad Bezpieczeństwem i pełni tam funkcję kierownika Ośrodka Studiów Przestrzeni Postsowieckiej. Wbrew niektórym doniesieniom medialnym, nie jest nauczycielem akademickim, nie prowadzi zajęć dydaktycznych, realizuje tylko niektóre zadania analityczne" - czytamy na stronie akademii.

WP

Koziej komentuje

"Bardzo dobrze" - napisał na Twitterze Stanisław Koziej. "Sugeruję dalsze kroki, tak jak UMCS" - pisze dalej generał.

Co ma na myśli?

WP

Koziej podaje przykład reakcji na inne bulwersujące słowa.

Chodzi o wypowiedź Artura Góraka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Nazwał on protestujących "bydłem" i napisał, że by do nich strzelał.

Facebook.com
Podziel się
WP

Przeczytaj więcej na ten temat:

Stanowisko władz rektorskich w sprawie wypowiedzi dra hab. A. Góraka było jednoznaczne.

"Sformułowania użyte na portalach społecznościowych przez Pana Artura Góraka stanowią wyłącznie jego prywatną wypowiedź i nie licują z wykonywanym zawodem nauczyciela akademickiego.

WP

Rażące przekroczenie granicy wolności słowa w tych wypowiedziach godzi także w obraz Uniwersytetu, jako miejsca debaty naukowej, wymiany poglądów z poszanowaniem każdej ze stron, a także kształcenia studentów zgodnie z ideałami humanizmu, tolerancji oraz poszanowania praw i godności człowieka.

Pan dr hab. Artur Górak zostanie poproszony o niezwłoczne złożenie wyjaśnień, od których uzależnione będą dalsze kroki ze strony władz Uniwersytetu" - napisano.

Co takiego zrobił Targalski?

- Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie, w tym momencie bezpieka zastanawia się, gdzie jest najsłabsze ogniwo. Zaczyna od tworzenia portretu psychologicznego Andrzeja Dudy. Stworzono portret psychologiczny i stwierdzono po pierwsze, że ma ego, po drugie jest słaby, po trzecie grając na ego można uzyskać taką reakcję, jaką sobie życzymy - w programie "Wolne głosy” Telewizji Republika diagnozował zachowanie głowy państwa historyk dr Jerzy Targalski.

WP

Zobacz: Łańcuch światła. Demonstracja pod Sądem Najwyższym

WP
WP