Trwa ładowanie...
dwxck16

Ostatnie pożegnanie Anny Przybylskiej. Wzruszające słowa księdza

Tłumy żegnały Anne Przybylską. Pochodzącą z Trójmiasta aktorka została pochowana na cmentarzu przy parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła przy ul. Płk. Dąbka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Przybylska
Anna Przybylska (PAP, Fot: Stefan Kraszewski)
dwxck16

Jak relacjonował nasz reporter, tuż przed godz. 13 w kaplicy przykościelnej zakończyła się część uroczystości dla rodziny. Później wpuszczani byli ci, którzy przyszli pożegnać aktorkę po raz ostatni. Przed drzwiami kaplicy stały wielkie tłumy. Na uroczystość przybyli głównie ludzie starsi, którzy napierając na kaplicę, wyrwali drzwi z zawiasów.

Zobacz galerię: Pogrzeb Anny Przybylskiej

Podczas mszy pogrzebowej ksiądz mówił: "Twoje życie to 35 kart. Zapisanych po brzegi miłością, dziećmi oraz pracą. Odeszłaś zbyt szybko".

dwxck16

Pierwszą mowę pożegnalną odczytał przyjaciel zmarłej Cezary Pazura. Na miejscu są obecni również m.in. prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Katarzyna Figura, Radosław Piwowarski oraz Kuba Wojewódzki.

Życiowy partner aktorki Jarosław Bieniuk odczytał list matki Przybylskiej. - Trzpiotka, żywiołowa to tylko kilka określeń Anny. Ona do samego końca była z przyjaciółmi. Dziękuję pielęgniarkom, lekarzom i sąsiadom. Dziękuję Jolancie Pieńkowskiej i Leszkowi Czarneckiemu. Dziękuję firmom, które wspierały Annę w walce. Dziękuję Radosławowi Piwowarskiemu za pomoc na starcie. Kasi Figurze za pomoc w początkach kariery. Dziękuję Jarkowi Bieniukowi za 13 lat wsparcia. Okazał się być godnym córki - cytował słowa matki.

Odprowadzenie do grobu nastąpiło o godz. 15. Aktorka spocznie na Cmentarzu Parafialnym przy Parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Gdyni, Oksywie, ul. Płk. Dąbka.

- Ania miała swoje priorytety. Zagrała w 19 filach i 8 serialach. Mogla więcej, ale najważniejsza była dla niej rodzina - powiedział w imieniu filmowców Piwowarski

dwxck16

Podczas uroczystości pogrzebowych w Gdyni zaczęło padać - także niebo żegna dziś Anię.

Tak Gdynia żegna Annę Przybylską. Na głównych ulicach miasta posadzono białe róże (fot. WP.PL)
Podziel się

Anna Przybylska zmarła w niedzielę 5 października. Przez wiele miesięcy walczyła z rakiem trzustki. Pomimo że gwiazda nie poddawała się i szukała pomocy także poza Polską, niestety choroba pokonała Annę. Przybylska osierociła troje dzieci i zostawiła pogrążonego w smutku partnera oraz rodzinę, a także tysiące fanów oraz kolegów z show-biznesu i spoza niego.

Anna Przybylska zagrała w licznych filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. Zadebiutowała w kinie w 1997 r. rolą Suczki w filmie "Ciemna strona Wenus". Szerokiej publiczności znana z roli Marylki w serialu TVP 2 "Złotopolscy". W 2000 zagrała również w filmie Bogusława Lindy "Sezon na leszcza", w którym wcieliła się w rolę "Laski".

dwxck16

Zagrała także w filmach: "Dzień świra" (2002), "Superprodukcja" (2002), "Kariera Nikosia Dyzmy" (2002), "Dlaczego nie!" (2007), "Złoty środek" (2009), "Sęp" (2012) i "Bilet na Księżyc" (2013).

dwxck16

Podziel się opinią

Share

dwxck16

dwxck16
Więcej tematów