Trwa ładowanie...
d1yxy0m

Ostatnie pożegnanie Anny Przybylskiej. Wzruszające słowa księdza

Tłumy żegnały Anne Przybylską. Pochodzącą z Trójmiasta aktorka została pochowana na cmentarzu przy parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła przy ul. Płk. Dąbka.
Share
Anna Przybylska
Anna PrzybylskaŹródło: PAP, Fot: Stefan Kraszewski
d1yxy0m

Jak relacjonował nasz reporter, tuż przed godz. 13 w kaplicy przykościelnej zakończyła się część uroczystości dla rodziny. Później wpuszczani byli ci, którzy przyszli pożegnać aktorkę po raz ostatni. Przed drzwiami kaplicy stały wielkie tłumy. Na uroczystość przybyli głównie ludzie starsi, którzy napierając na kaplicę, wyrwali drzwi z zawiasów.

Zobacz galerię: Pogrzeb Anny Przybylskiej

Podczas mszy pogrzebowej ksiądz mówił: "Twoje życie to 35 kart. Zapisanych po brzegi miłością, dziećmi oraz pracą. Odeszłaś zbyt szybko".

d1yxy0m

Pierwszą mowę pożegnalną odczytał przyjaciel zmarłej Cezary Pazura. Na miejscu są obecni również m.in. prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Katarzyna Figura, Radosław Piwowarski oraz Kuba Wojewódzki.

Życiowy partner aktorki Jarosław Bieniuk odczytał list matki Przybylskiej. - Trzpiotka, żywiołowa to tylko kilka określeń Anny. Ona do samego końca była z przyjaciółmi. Dziękuję pielęgniarkom, lekarzom i sąsiadom. Dziękuję Jolancie Pieńkowskiej i Leszkowi Czarneckiemu. Dziękuję firmom, które wspierały Annę w walce. Dziękuję Radosławowi Piwowarskiemu za pomoc na starcie. Kasi Figurze za pomoc w początkach kariery. Dziękuję Jarkowi Bieniukowi za 13 lat wsparcia. Okazał się być godnym córki - cytował słowa matki.

Odprowadzenie do grobu nastąpiło o godz. 15. Aktorka spocznie na Cmentarzu Parafialnym przy Parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Gdyni, Oksywie, ul. Płk. Dąbka.

- Ania miała swoje priorytety. Zagrała w 19 filach i 8 serialach. Mogla więcej, ale najważniejsza była dla niej rodzina - powiedział w imieniu filmowców Piwowarski

d1yxy0m

Podczas uroczystości pogrzebowych w Gdyni zaczęło padać - także niebo żegna dziś Anię.

 Tak Gdynia żegna Annę Przybylską. Na głównych ulicach miasta posadzono białe róże (fot. WP.PL)
Źródło: Tak Gdynia żegna Annę Przybylską. Na głównych ulicach miasta posadzono białe róże (fot. WP.PL)

Anna Przybylska zmarła w niedzielę 5 października. Przez wiele miesięcy walczyła z rakiem trzustki. Pomimo że gwiazda nie poddawała się i szukała pomocy także poza Polską, niestety choroba pokonała Annę. Przybylska osierociła troje dzieci i zostawiła pogrążonego w smutku partnera oraz rodzinę, a także tysiące fanów oraz kolegów z show-biznesu i spoza niego.

Anna Przybylska zagrała w licznych filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. Zadebiutowała w kinie w 1997 r. rolą Suczki w filmie "Ciemna strona Wenus". Szerokiej publiczności znana z roli Marylki w serialu TVP 2 "Złotopolscy". W 2000 zagrała również w filmie Bogusława Lindy "Sezon na leszcza", w którym wcieliła się w rolę "Laski".

d1yxy0m

Zagrała także w filmach: "Dzień świra" (2002), "Superprodukcja" (2002), "Kariera Nikosia Dyzmy" (2002), "Dlaczego nie!" (2007), "Złoty środek" (2009), "Sęp" (2012) i "Bilet na Księżyc" (2013).

d1yxy0m

Podziel się opinią

Share
d1yxy0m
d1yxy0m
Więcej tematów