WP

Oriana Fallaci zapowiada wysadzenie meczetu

Konsternację i oburzenie wywołał we Włoszech
wywiad, jakiego znana i kontrowersyjna pisarka Oriana Fallaci
udzieliła pismu "New Yorker". Powiedziała w nim, że "wysadzi w
powietrze" meczet, który ma zostać zbudowany w Toskanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

"Fallaci, najnowsza prowokacja" - tak o liczącym dziesięć stron wywiadzie pisze włoski dziennik "La Repubblica" i nazywa go "szokującym".

Pisarka, deklarująca w swych książkach niechęć do islamu i jego wyznawców, odnosząc się do planów budowy meczetu w miejscowości Colle Val d'Elsa powiedziała amerykańskiemu pismu: "Nie chcę widzieć tego meczetu, to bardzo blisko mojego domu w Toskanii. Nie chcę widzieć minaretu wysokości 24 metrów w miejscowości Giotta, skoro ja w krajach muzułmańskich nie mogę nosić krzyżyka ani mieć Biblii. Jeśli będę dalej żyć, pojadę do przyjaciół w Carrarze, miasta marmuru. Tam jest wielu anarchistów: razem z nimi wezmę materiały wybuchowe i wysadzę ten meczet w powietrze".

Oburzenie z powodu tej deklaracji wyraził we wtorek burmistrz Colle Val d'Elsa Paolo Brogioni, który uznał te słowa za "karygodną prowokację". Skonsternowani są, jak donosi "La Repubblica", przedstawiciele społeczności muzułmańskiej we Włoszech.

WP

W rozmowie z dziennikarką "New Yorkera" mieszkająca w Nowym Jorku pisarka wypowiedziała się także stanowczo przeciwko małżeństwom gejów mówiąc: "Tak jak muzułmanie chcieliby, żeby wszyscy stali się muzułmanami, geje chcieliby, aby wszyscy byli homoseksualistami".

Sylwia Wysocka

Polub WP Wiadomości
WP
WP