Trwa ładowanie...
d3t7urf

Olbrzymia dziura na słońcu. Bardzo groźna dla Ziemi

Obserwatorzy NASA zauważyli na powierzchni słońca dziurę o szerokości 120 tys. kilometrów.
Share
Olbrzymia dziura na słońcu. Bardzo groźna dla Ziemi
Źródło: NASA
d3t7urf

Jej skutki mogą być opłakane. Tego typu ubytki w gazowej powłoce gwiazdy poczujemy nawet na naszej planecie. Rozbłyski słoneczne, jakie dziura może spowodować sprawią, że wszystkie satelity wysłane w kosmos przez człowieka przestaną działać. To jednak nie wszystko.

Na Ziemi pojawić się mogą także radioaktywne burze. Te dziwne zjawiska powstaną ze względu na gwałtowną zmianę promieniowania płynącego na Ziemię ze słońca. Do tego na całym świecie pojawić się mogą zorze polarne - donosi "Daily Mail".

Nie przegap: Gazowy gigant potężniejszy, niż myśleliśmy

Ma 120 tys. kilometrów szerokości i jest na tyle duża, że udało się ją zaobserwować z Ziemi. Naukowcy z NASA nazwali dziurę AR2665. Pierwszy raz zauważono ją w zeszłym tygodniu. Jednak dopiero teraz naukowcy biją na alarm, bo dziura zaczęła się powiększać.

d3t7urf

Czy czarny scenariusz się spełni? Jednak jeśli na słońcu dojdzie w najbliższym czasie do zwiększonej aktywności magnetycznej lub z innych powodów będą tam solarne burze, to bardzo prawdopodobne wydaje się, że poczujemy tego skutki. NASA podkreśla jednak, że na razie jest zbyt wcześnie, by przewidywać takie wydarzenia.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3t7urf

Podziel się opinią

Share
d3t7urf
d3t7urf
Więcej tematów