13-01-2018 (10:08)

Ojciec zabił trzylatkę. Bo nie chciała wypić mleka

Mężczyzna został oskarżony trzy miesiące po odnalezieniu zwłok dziewczynki. Mieszkańcy Teksasu są poruszeni głośną sprawą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ojciec zabił trzylatkę. Bo nie chciała wypić mleka
(Richardson Police Department)

Wesley Mathews usłyszał zarzut morderstwa adoptowanej córki. Podstawą do oskarżenia były wyniki sekcji zwłok trzyletniej dziewczynki. Autopsja wykazała, że śmierć Sherin Mathews była wynikiem "przemocy z zamiarem morderstwa". Mężczyźnie grozi dożywocie lub kara śmierci, która w Teksasie jest wykonywana.

Sprawa stała się głośna, kiedy ojciec zgłosił zaginięcie dziecka. W październiku 2017 roku zawiadomił policję, że trzylatka zniknęła, kiedy kazał jej wyjść na zewnątrz domu za karę. Bo nie wypiła do końca swojego mleka - relacjonuje BBC News.

Rozpoczęły się poszukiwania zakrojone na szeroką skalę. Przedmieścia Dallas, gdzie dziewczynka mieszkała z adopcyjnymi rodzicami, przeczesywali policjanci i ochotnicy. Po dwóch tygodniach poszukiwań natrafili na zwłoki Sherin. Leżały w przepuście pod ulicą.

Richardson Police Department
Podziel się

Wtedy Wesley Mathews zmienił swoje zeznania. Powiedział policjantom, że córka zmarła z powodu przypadkowego zadławienia mlekiem. W trakcie śledztwa mężczyzna wielokrotnie zmieniał wersje zdarzeń. Został oskarżony nie tylko o morderstwo, ale również o manipulowanie dowodami. Aresztowano także jego żonę.

Zobacz także: W ciągu pół roku zamordowali 10 dzieci

Małżeństwo adoptowało dziewczynkę pochodzącą z Indii. Po jej śmierci władze tego kraju zawiesiły pozwolenia na działalność agencji adopcyjnej Holt International, za pośrednictwem której Sherin trafiła w ręce mężczyzny, który ją zamordował.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.