Trwa ładowanie...
d33cbe1

Oficer Bundeswehry zatrzymany pod zarzutem terroryzmu. Miał skrajnie prawicowe poglądy

Niemiecka policja zatrzymała oficera Bundeswehry. Mężczyzna jest podejrzany o przygotowywanie zamachu terrorystycznego na cudzoziemców. Zdaniem prokuratury, niemiecki wojskowy prowadził podwójne życie. Pobierał żołd oraz zasiłek dla azylantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oficer Bundeswehry zatrzymany pod zarzutem terroryzmu. Miał skrajnie prawicowe poglądy
(AFP)
d33cbe1

W 2015 roku udając uchodźcę zgłosił się do urzędu ds. migracji i uchodźców. Następnie przeszedł całą procedurę azylową. Jak pisze "Der Spiegel", wojskowy poza żołdem odbierał zasiłek dla azylantów.

Gazeta zastanawia się, dlaczego władze migracyjne nie wykryły oszustwa i nie zorientowały się, że mężczyzna nie pochodzi z Bliskiego Wschodu. Pochodzący z Hesji wojskowy nie mówi po arabsku.

Podejrzany został zatrzymany w Hammelburgu, gdzie brał udział w kursie walki wręcz. Przedtem stacjonował w batalionie strzelców na terenie Francji.

d33cbe1

Zatrzymany miał skrajnie prawicowe poglądy

Powodem zatrzymania niemieckiego wojskowego był incydent na lotnisku w Wiedniu. Mężczyzna ukrył w styczniu na terenie portu lotniczego pistolet. Do interwencji policji doszło w lutym, gdy oficer przyszedł po ukrytą broń. To właśnie wtedy służby zaczęły interesować się mężczyzną.

Według prokuratury domniemany terrorysta mógł kierować się wrogością wobec obcokrajowców. Policja aresztowała też osobę, z którą się kontaktował. Jest nią 24-letni student. Z podsłuchanej rozmowy wynika, obaj wyznają skrajnie prawicowe i ksenofobiczne poglądy. Podczas przeszukania mieszkania studenta znaleziono w nim materiały wybuchowe.

d33cbe1

Podziel się opinią

Share

d33cbe1

d33cbe1
Więcej tematów