Trwa ładowanie...

Off PKO Camera - Kraków światową stolicą filmu

Od piątku, przez kolejne 10 dni, Kraków zmienia się w światową stolicę filmu. Już 1 maja ruszył Off PKO Camera, czyli największy w tej części Europy festiwal kina niezależnego.
Share
Off PKO Camera - Kraków światową stolicą filmu
Źródło: Facebook / Off Camera
d3juurz

- Najważniejsza w tym roku będzie liczba gości. Zaprosiliśmy aż 500 filmowców z całego świata. Zależało nam na realnej pomocy przy wymianie kontaktów dla branży w ramach Off Camera Pro - mówi Wirtualnej Polsce Alicja Myśliwiec, rzecznik prasowa festiwalu.

W trakcie imprezy wyświetlonych zostanie aż 100 filmów, które będzie można zobaczyć nie tylko w kinie.

- Wyselekcjonowaliśmy trzy dachy krakowskich kamienic, by tam prezentować filmy. Część repertuaru będzie można zobaczyć również na barce oraz kinie nad Wisłą - informuje Myśliwiec. - Ważny też będzie klimat, który w trakcie festiwalu panuje w Krakowie. Aktorów znanych z ekranu, będzie można spotkać na ulicach miasta - dodaje.

d3juurz

Wśród nowości, które czekają nas w tym roku, to m.in.: Miasteczko Filmowe.

- Stworzyliśmy je na wzór Centrum Nauki Kopernik, ale w świecie kina. Będzie sporo eksponatów - drony czy kamery – oraz znani artyści. To świetna okazja, by porozmawiać co się dzieje po drugiej stronie kamery. Powstała również sekcja poświęcona „modzie na ekranie”, dzięki której poznamy kulisy pracy modeli i modelek. Jedna z ważniejszy podgrup tematycznych festiwalu to „wiekowo nieadekwatni” - będzie pokazywała, że seniorzy też mają swoje potrzeby – seksualne, społeczne, obyczajowe – i mogą je realizować. To prezentacja jesieni życia, która nie musi być nudna - kończy Alicja Myśliwiec.

Festiwal Off PKO Camera potrwa do 10 maja, a młodym filmowcom zostanie wręczona najwyższa na świecie nagroda - 100 tys. dolarów.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3juurz

Podziel się opinią

Share
d3juurz
d3juurz
Więcej tematów