Trwa ładowanie...

Odszkodowanie za niechciany sms

Dostałeś niechcianego sms-a? Możesz walczyć o odszkodowanie. Precedensowy wyrok sądu może skrępować ręce firmom rozsyłającym reklamy na komórki i pocztę elektroniczną - pisze "Życie Warszawy".
Share
Odszkodowanie za niechciany sms
Źródło: AFP
d1r1302

Warszawski sąd apelacyjny uznał niedawno, że wiadomości sms mogą naruszać prawo do prywatności. Wyrok zapadł w procesie, jaki były współpracownik towarzystwa ubezpieczeniowego wytoczył dawnemu pracodawcy. Firma wysyłała na jego komórkę wiadomości tekstowe mające zmobilizować go do wydajniejszej pracy. Mimo monitów pracownik otrzymywał sms-y nawet kilka miesięcy po zakończeniu pracy w firmie. Zdarzało się, że automatycznie generowane wiadomości przychodziły nawet o piątej nad ranem.

Właściciel bombardowanego niechcianymi sms-ami telefonu domagał się od byłej firmy przeprosin i 30 tys. zł zadośćuczynienia. Ostatecznie sąd apelacyjny zasądził pięć tys. zł odszkodowania.

Z werdyktu zadowolony jest Piotr Waglowski, prawnik prowadzący serwis internetowy * prawo.vagla.pl* i członek doradzającej rządowi Rady Informatyzacji. Ten wyrok potwierdza, że każdy ma prawo do poszanowania życia prywatnego. Zawsze stałem na stanowisku, że przesyłanie niezamówionej informacji drogą elektroniczną, rozumianej nie tylko jako niechciana reklama, należy oceniać w kontekście prywatności odbiorców - komentuje. (PAP)

Więcej: * Życie Warszawy - Pierwszy w Polsce wyrok za niechciane SMS-y*

d1r1302

Podziel się opinią

Share
d1r1302
d1r1302
Więcej tematów