Trwa ładowanie...

Od teraz będziemy mogli łatwiej zgłaszać dzikie wysypiska śmieci na Śląsku

Do naszej redakcji codziennie spływają informację na temat dzikich wysypisk tworzonych w czasie wiosennych porządków lub o odpadach zalegających od zimy. Równie często interweniujemy w sprawie porządku na Śląsku i w Zagłębiu. Mamy dobrą wiadomość, od teraz łatwiej i szybciej będzie można pozbywać się śmieci ze skwerów i lasów.
Share
Od teraz będziemy mogli łatwiej zgłaszać dzikie wysypiska śmieci na Śląsku
Źródło: Fotolia, Fot: Budimir Jevtic
d3legl9

Za jeden z naszych redakcyjnych sukcesów uważamy stworzenie platformy komunikacyjnej mieszkańców z władzami miasta, do których bezpośrednio można kierować prośby o interwencje ws. czystości w naszych miastach.

Jednym z pierwszych miast w regionie jest Sosnowiec, który uruchomił specjalny adres e-mailowy oraz alarmowy numer telefonu, pod którym należy zgłaszać wszystkie problemy z zalegającymi śmieciami.

- Aby przyspieszyć reakcję zgłoszenie powinno zawierać nazwę, numer działki, ulicy oraz numer nieruchomości. Numer działki można znaleźć za pomocą Sosnowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej. W przypadku kiedy podanie numeru posesji lub działki nie jest możliwe, prosimy o określenie charakterystycznego punktu, dzięki któremu możliwe będzie ustalenie lokalizacji dzikiego wysypiska śmieci. W ostatnich tygodniach czystość miasta się poprawiła, ale nadal to nie jest tak, jak byśmy oczekiwali. Dlatego prosimy mieszkańców o wsparcie naszych działań - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

d3legl9

Mapę pomocniczą możemy znaleźć pod adresem ZSIP Sosnowiec.

Jeśli problem będzie występował na terenie prywatnym, egzekwowanie uporządkowania przez właściciela prowadzone będzie przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Wszystkie zgłoszenia należy kierować pod adres: wysypiska@um.sosnowiec.pl lub straz@um.sosnowiec.pl. Można także zadzwonić pod numer: 32 296 08 32 lub 32 296 06 54.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3legl9

Podziel się opinią

Share
d3legl9
d3legl9
Więcej tematów