Trwa ładowanie...

Ochroniarz nie chciał wpuścić dziewczyny do McDonalda. Bo miała hidżab

Sieć restauracji zdążyła już przeprosić za zachowanie swojego pracownika.

Share
Ochroniarz nie chciał wpuścić dziewczyny do McDonalda. Bo miała hidżabŹródło: flickr.com, fot: simon q
d3ba7b5

19-letnia studentka spotkała się z dyskryminacją w londyńskim McDonaldzie. Ochroniarz zatrzymał ją i wielokrotnie zwracał uwagę, aby zdjęła z głowy hidżab. Ona odmawiała, on wciąż nalegał. Dziewczyna nagrała sytuację telefonem komórkowym i poprosiła znajomego, aby udostępnił film na Twitterze.

Na wideo widzimy rozmowę urodzonej w Londynie muzułmanki z ochroniarzem. Za dziewczyną wstawia się też inny klient, mówiąc, że nie można prosić jej o usunięcie hidżabu. Ochroniarz odpowiada, że to nie jego sprawa. Dziewczyna podkreśla, że nosi taki strój ze względów religijnych i nie ma zamiaru się tego wstydzić.

d3ba7b5

Nie wydawało mi się to realne. Widziałem już wiele takich filmów. W końcu i mnie się to przytrafiło. Nigdy więcej nie wejdę do McDonalda – powiedziała dziewczyna na łamach "The Guardian".

Zobacz także: McDonald's startuje z nowym konceptem

McDonald's przeprasza ustami rzecznika. Przedstawiciel sieci powiedział "Guardianowi", że w ich firmie nie istnieje polityka, która ogranicza przebywanie osób w strojach zasłaniających włosy. Podkreślił, że przyjmują klientów wszystkich wyznań i przeprosił dziewczynę. Jego zdaniem, taka sytuacja nie powinna się wydarzyć.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3ba7b5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ba7b5
d3ba7b5
Więcej tematów