Trwa ładowanie...
ycipk-1ro318
sąd

Oburzenie po wyroku. Oskarżony to syn znanego adwokata

- Jak człowiek, który zabił mi syna, może być tak wybielany? - pyta zrozpaczony ojciec zabitego 16-letniego Patryka. Nastolatek zginął w 2017 roku od ciosów nożem. Jego zabójca to syn znanego adwokata. Dostał tylko 5 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyrok jest kontrowersyjny
Wyrok jest kontrowersyjny (East News)
ycipk-1ro318

Przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy zakończył się proces Wojciecha M. z podbydgoskiej Brzozy. 18-latek w grudniu 2017 roku brał udział w bójce między innymi z 16-letnim Patrykiem i jego bratem.

W trakcie szarpaniny zadał cios nożem w tętnicę udową, a potem w brzuch 16-letniego Patryka. Chłopak trafił do szpitala i przeszedł wielogodzinną operację. Mimo to, nie udało się go uratować.

Jak czytamy w "Fakcie", zabójca to Wojciech M., syn znanego bydgoskiego adwokata. Został skazany jedynie na 5 lat więzienia za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

ycipk-1ro318

Sąd stwierdził, że chłopak nie działał z niskich pobudek i nie chciał zabić. - Sąd nie znalazł żadnych podstaw do tego, by oskarżony chciał zabić Patryka P. Nie było podstaw do tego, by uznać że dopuścił się zbrodni zabójstwa – mówił sędzia Roman Narodowski. Uznano też, że oskarżony działał w obronie swojego kolegi.

Ma dodatkowo zapłacić 100 tys. złotych rodzicom Patryka.

Jak czytamy w "Expressie Bydgoskim", wyrok jest kontrowersyjny i nie zapadł jednomyślnie. W takich ciężkich zbrodniach skład orzekający to 5 osób - trzech ławników i dwóch sędziów zawodowych. Sędziowie zawodowi z III Wydziału Karnego Sądu Okręgowego - Roman Narodowski i Krzysztof Dadełło nie zgodzili się z decyzją ławników.

Rodzina jest oburzona i zapowiada wniesienie apelacji.

ycipk-1ro318

Zobacz także: Skandal w Przemyślu. Ksiądz zachęcał dzieci do korupcji

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1ro318
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ro318

ycipk-1ro318
ycipk-1ro318