Trwa ładowanie...
d21fpte
sąd

Oburzenie po wyroku. Oskarżony to syn znanego adwokata

- Jak człowiek, który zabił mi syna, może być tak wybielany? - pyta zrozpaczony ojciec zabitego 16-letniego Patryka. Nastolatek zginął w 2017 roku od ciosów nożem. Jego zabójca to syn znanego adwokata. Dostał tylko 5 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyrok jest kontrowersyjny
Wyrok jest kontrowersyjny (East News)
d21fpte

Przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy zakończył się proces Wojciecha M. z podbydgoskiej Brzozy. 18-latek w grudniu 2017 roku brał udział w bójce między innymi z 16-letnim Patrykiem i jego bratem.

W trakcie szarpaniny zadał cios nożem w tętnicę udową, a potem w brzuch 16-letniego Patryka. Chłopak trafił do szpitala i przeszedł wielogodzinną operację. Mimo to, nie udało się go uratować.

Jak czytamy w "Fakcie", zabójca to Wojciech M., syn znanego bydgoskiego adwokata. Został skazany jedynie na 5 lat więzienia za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

d21fpte

Sąd stwierdził, że chłopak nie działał z niskich pobudek i nie chciał zabić. - Sąd nie znalazł żadnych podstaw do tego, by oskarżony chciał zabić Patryka P. Nie było podstaw do tego, by uznać że dopuścił się zbrodni zabójstwa – mówił sędzia Roman Narodowski. Uznano też, że oskarżony działał w obronie swojego kolegi.

Ma dodatkowo zapłacić 100 tys. złotych rodzicom Patryka.

Jak czytamy w "Expressie Bydgoskim", wyrok jest kontrowersyjny i nie zapadł jednomyślnie. W takich ciężkich zbrodniach skład orzekający to 5 osób - trzech ławników i dwóch sędziów zawodowych. Sędziowie zawodowi z III Wydziału Karnego Sądu Okręgowego - Roman Narodowski i Krzysztof Dadełło nie zgodzili się z decyzją ławników.

Rodzina jest oburzona i zapowiada wniesienie apelacji.

d21fpte

Zobacz także: Skandal w Przemyślu. Ksiądz zachęcał dzieci do korupcji

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d21fpte

Podziel się opinią

Share

d21fpte

d21fpte
Więcej tematów