Gazeta Polska CodziennieZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
prezydent
24-09-2015 (04:47)

Oburzeni na Grossa, piszą list do prezydenta

Oburzeni opublikowanym w "Die Welt" artykułem Jana Tomasza Grossa, który stwierdził m.in., że w czasie II wojny Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców, piszą petycję do prezydenta o pozbawienie publicysty Orderu Zasługi RP - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Tomasz Gross
Jan Tomasz Gross (PAP, Fot: Marcin Obara)

Skandaliczne słowa Grossa oburzyły Polaków. W internecie krąży petycja do prezydenta Andrzeja Dudy o pozbawienie historyka Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP, który w 1996 r. przyznał mu prezydent Aleksander Kwaśniewski - relacjonuje "Codzienna".

- Jan Tomasz Gross (...) od wielu lat prowadzi działalność propagandową wymierzoną w dobre imię Narodu Polskiego. Seria jego prac na tematy związane z zagładą Żydów podczas II wojny światowej, wyrządziła spore szkody interesom naszego państwa i narodu - podkreślają autorzy petycji do prezydenta.

Jak dodają, pozostawienie Grossa w gronie wyróżnionych Orderem Zasługi RP jest niesprawiedliwe wobec innych osób uhonorowanych tym odznaczeniem - referuje "GPC".

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.