ycipk-3qjvu6
ycipk-3qjvu6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Obie katastrofy rosyjskich samolotów wynikiem ataku terrorystów

W obu rosyjskich samolotach, które rozbiły się
we wtorek wieczorem łącznie z 90 osobami na pokładzie, znaleziono
ślady materiału wybuchowego - wynika z wypowiedzi
rzecznika Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3qjvu6

Siergiej Ignatczenko powiedział agencji Interfax, że także we wraku drugiego z samolotów, tego, który rozbił się w obwodzie tulskim, znaleziono heksogen, zwany też RDX. To jeden z najsilniejszych materiałów wybuchowych. Dzień wcześniej rosyjskie służby twierdziły, że odkryły heksogen we wraku pierwszej z maszyn, która niemal jednocześnie z drugą spadła na ziemię pod Rostowem nad Donem.

Tak, jak zażądał prezydent (Władimir Putin), FSB bada doświadczenia związane ze zwalczaniem powietrznego terroryzmu - skomentował Ignatczenko. Dodał, że Rosja zamierza m.in. czerpać z doświadczeń Izraela.

W piątek rzecznik FSB zwracał uwagę, że heksogenu użyto w zamachach, o które Moskwa obwinia czeczeńskich separatystów, w tym do wysadzenia budynków w Moskwie i Wołgodońsku w 1999 roku, kiedy zginęło ok. 300 osób.

ycipk-3qjvu6

Powiedział też, że FSB uzyskała w śledztwie "dane, pozwalające określić krąg osób, które mogły być zamieszane w zamach na pokładzie samolotu Tu-154". Rosyjskie media wcześniej twierdziły, że podejrzane osoby to dwie Czeczenki, które mogły przemycić ładunek wybuchowy na pokład samolotów. Czeczeńscy separatyści na swoich stronach internetowych nie przyznają się na razie do zamachu.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3qjvu6

ycipk-3qjvu6
ycipk-3qjvu6